Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Intensywne prace na terenie dawnego folwarku Piotrowo. Tczew będzie miał nowy park

Zmienia się krajobraz na terenie dawnego folwarku Piotrowo. Około 4500 krzewów, do tego drzewa – kasztanowce, lipy, buki, trawy ozdobne, pnącza, byliny itd. – to zaledwie część nasadzeń, które pojawią się na terenie parku Piotrowo. Zadanie realizuje ROKA Budownictwo ze Starogardu Gd. Na blisko 2 ha terenu ma powstać miejsce do relaksu i aktywnego wypoczynku dla całych rodzin.
Intensywne prace na terenie dawnego folwarku Piotrowo. Tczew będzie miał nowy park

Autor: UM Tczew

Umowa z wykonawcą została podpisana pod koniec czerwca, a wykonawca na wywiązanie się z niej ma 150 dni na realizację. To oznacza, że termin realizacji parku na osiedlu Bajkowym mija w grudniu br. Przypomnijmy, co ma powstać na tym terenie. W projekcie są m.in. alejki spacerowe, górka saneczkowa, elementy małej architektury - urządzenia zabawowe dla dzieci, wiaty, stoły, ławki, leżaki miejskie , hamaki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci.

- Teren zostanie doświetlony słupami oświetleniowymi z oprawami parkowymi – mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie. - Koszt zadania to 2,2 mln zł, z czego 2 mln zł z dofinansowania rządowego w ramach programu Polski Ład.

Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Niepokoi jedynie sytuacja w jednym z oczek wodnych w pobliżu zabudowań folwarcznych. Poziom wody w tym zbiorniku mocno się obniżył. Teraz oczko wodne przypomina błotniste bajoro. Czy uda się je uratować przed całkowitym wyschnięciem?

Przypomnijmy, o zagospodarowaniu dawnego folwarku Piotrowo mówiło się już od kilku lat. W ubiegłym roku, nie czekając na działania miasta, projekt do Budżetu Obywatelskiego złożyła grupa mieszkańców. Tczewianie są przekonani, że to miejsce z ogromnym potencjałem. Projekt zakładał powstanie parku z prawdziwego zdarzenia z naturalnymi alejkami. Widzieliby tam park o charakterze pałacowo-dworskim, podobny do Ogrodu Oliwskiego. Kiedy udało się pozyskać środki zewnętrzne na tę inwestycję, elementu projektu z BO zostały uwzględnione w zadaniu realizowanym przez miasto.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama