Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Nekropolie w Gdyni: zmiany w organizacji ruchu, dodatkowe kursy autobusów

W okresie Wszystkich Świętych w okolicach największych nekropolii Gdyni wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu pojazdów. Przyczyna jest wszystkim znana - ogromne zwiększenie liczby samochodów, którymi przyjeżdżać będą odwiedzający mogiły swoich bliskich. W tych dniach również Zarząd Komunikacji Miejskiej wprowadza dodatkowe kursy autobusów, które warto wybierać, gdyż łatwiej będzie nimi dotrzeć pod bramy nekropolii.
Nekropolie w Gdyni: zmiany w organizacji ruchu, dodatkowe kursy autobusów

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Pierwsza istotna informacja dotycząca cmentarzy komunalnych w Gdyni - od soboty 28 października do czwartku 2 listopada nekropolie te będą otwarte przez całą dobę. W tym czasie obowiązywać będzie też zakaz wjazdu samochodami na teren cmentarzy komunalnych. 

Warto pamiętać o możliwości skorzystania z aplikacji internetowej Grobonet, umożliwiającej wyszukanie mogił znajdujących się na cmentarzach komunalnych w Gdyni. 

Ulica Witomińska

Na ul. Witomińskiej prowadzącej do największego cmentarza gdyńskiego od wtorku 31 października do środy 1 listopada obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu, od skrzyżowania z ulicami Zielną i Bursztynową do skrzyżowania z ul. Warszawską. Od ul. Warszawskiej w Witomińską prawo wjazdu będą mieć tylko autobusy komunikacji miejskiej, pojazdy służb miejskich oraz rowerzyści. Dla pozostałych pojazdów możliwość dojazdu w rejon cmentarza tylko od ul. Kieleckiej.

Skręt z ul. Śląskiej w lewo w ul. Warszawską będzie dozwolony tylko dla autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów służb miejskich. Przez skrzyżowanie ul. Śląskiej z al. Marsz. Piłsudskiego (węzeł im. Franciszki Cegielskiej) w kierunku Chyloni będzie można przejechać jedynie wiaduktem przebiegającym nad jezdnią al. Marsz. Piłsudskiego. Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Zjazdowej na ul. Witomińską. Na skrzyżowaniu ulic Kieleckiej, Rolniczej, Witomińskiej i Konwaliowej nie będzie można skręcić w lewo z ul. Kieleckiej w ul. Konwaliową, z ul. Witomińskiej będzie można pojechać tylko w prawo w ul. Rolniczą. Na ul. Kieleckiej zostaną wprowadzone dwa pasy ruchu w kierunku ul. Witomińskiej.

Co do możliwości parkowania pojazdów: wzorem lat poprzednich parkowanie możliwe będzie na ul. Witomińskiej od ul. Zielnej do głównej bramy cmentarza. Na końcu tego odcinka znajdzie się tymczasowy postój taksówek. W tych dniach postój naprzeciwko Zarządu Cmentarzy Komunalnych będzie zawieszony.

Parking przy cmentarzu dostępny będzie tylko dla osób z niepełnosprawnościami. Na parkingu przy bramie cmentarza znajdzie się też pętla autobusowa. Od głównej bramy do ul. Warszawskiej na ul. Witomińskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

Ulica Spokojna

Od wtorku 31 października do środy 1 listopada na obu stronach ul. Spokojnej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania, od od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do drogi dojazdowej do cmentarza, oraz na tej drodze. Skręt z ul. Spokojnej na skrzyżowaniu z Wielkopolską będzie możliwy jedynie w prawo. 

Parkowanie będzie możliwe przy ul. Spokojnej, za drogą dojazdową do cmentarza.

Ulica Antoniego Muchowskiego

W przypadku Cmentarza Marynarki Wojennej przy ul. Antoniego Muchowskiego od wtorku do środy wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu na ulicach Miegonia oraz Antoniego Muchowskiego - od ul. Dickmana do ul. Arciszewskich. 

Cmentarz w Kosakowie

W okolicach nekropolii w Kosakowie zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać w środę 1 listopada. Na czym będą polegały? Zostaną wprowadzone:

  • objazd do cmentarza komunalnego przy ul. Rzemieślniczej przez wieś Pierwoszyno prowadzi ulicami Żeromskiego – Kaszubską – Rumską – Rzemieślniczą;
  • zakaz zatrzymywania się po stronie cmentarza na ul. Rzemieślniczej – nie dotyczy pojazdów komunikacji miejskiej;
  • zakaz zatrzymywania się po lewej stronie ul. Żeromskiego – na odcinku od ronda do ul. Kaszubskiej – nie dotyczy pojazdów komunikacji miejskiej;
  • zakaz zatrzymywania się po obu stronach ul. Leśnej – na odcinku od ul. Rumskiej do ul. Brzozowej;
  • ruch jednokierunkowy na ul. Rzemieślniczej – w kierunku ul. Rumskiej – do ul. Chrzanowskiego.

Dodatkowe kursy autobusów miejskich

Zarząd Komunikacji Miejskiej podaje, że dodatkowe kursy autobusów na liniach zwykłych prowadzących w okolicach cmentarzy realizowane będą od 28 października do 2 listopada. W środę 1 listopada autobusy kursować będą według rozkładów jazdy na soboty - nie na niedziele i dni świąteczne! 30 i 31 października oraz 2 i 3 listopada obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

ZKM uruchomi 1 listopada mobilną sprzedaż biletów na kluczowych przystankach, bilety można będzie nabywać też u kierowców. Normalny bilet kosztuje 6 złotych, ulgowy 3 zł, bilet ulgowy dwuodcinkowy 6 zł. Bilety okresowe są ważne, podobnie jak zasady przejazdów ulgowych i bezpłatnych.

ZKM wprowadzi ponadto specjalne linie do poszczególnych cmentarzy:
 

  • linie 390 (do/z Śródmieścia Gdyni) oraz 392 (do/z Witomina) do cmentarza komunalnego przy ul. Witomińskiej w dniach 31 października i 1 listopada;
  • linia 305 do cmentarza komunalnego w Kosakowie w dniach 28, 29, 31 października oraz 1 i 2 listopada. Dodatkowo linia 335 w dniu 1 listopada, od śródmieścia Gdyni do cmentarza w Kosakowie przez ul. Janka Wiśniewskiego oraz ul. Kwiatkowskiego i ul. Dąbka;
  • linia 380 do cmentarza komunalnego przy ul. Spokojnej w dniu 1 listopada.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama