Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gedania 1922, Cartusia i Wierzyca z pucharowym awansem

Dwaj trzecioligowcy, czyli Gedania i Cartusia nie miały większych problemów z awansem do VI rundy Regionalnego Pucharu Polski. Awansowała także V-ligowa Wierzyca Pelplin.
Gedania 1922, Cartusia i Wierzyca z pucharowym awansem
Bartosz Zalewski zdobył dla Gedanii pierwszą bramkę w meczu z KPS

Autor: Fot. Michał Cielecki | Gedania 1922

We wtorek swój mecz V rundy rozegrały Gedania 1922, która na boisku przy Hallera 201 w Gdańsku gościła inna III-ligową drużyną z Pomorza – Klubem Piłkarskim Starogard Gdański. Drużyna z Kociewia przyjechała do Gdańska w mocno odmłodzonym składzie stąd faworytem meczu byli gedanści. Gospodarze po golu Bartosza Zalewskiego objęli prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie i utrzymywali je do 60 minuty. Wtedy Wojciech Zyska zdobył druga bramkę a w ostatnich sekundach meczu na 3:0 podwyższył Aleksander Łazarski pieczętując awans Gedanii 1922 do kolejnej rundy Regionalnego Pucharu Polski.

Także we wtorek na boisku przy ul. Wyzwolenia w gdańskim Nowym Porcie swój mecz o awans rozegrały beniaminek klasy okręgowej Portowiec Gdańsk i III-ligowa Cartusia. Mecz przez dłuższy czas był dość wyrównany, ale w drugiej połowie drużyna z Kartuz aż sześcioma bramkami udokumentowała swoją przewagę wygrywając 6:1 i awansując dalej w regionalnych rozgrywkach pucharowych. Łupem bramkowym w Cartusii podzielili się Kornel Przyborowski, który trzykrotnie pokonał bramkarza rywali, a po jednym golu zdobyli: Piotr Gryszkiewicz, Adam Tandecki i Jakub Poręba.

Awans do następnej rundy wywalczyła też V-ligowa Wierzyca Pelplin, która w Luzinie wygrała 1:0 z A-klasowym zespołem Wikęd II Luzino. Zwycięską bramkę dla Wierzycy zdobył Marcus da Silva, a w zespole z Pelplina grał m.in. poseł-elekt Rafał Siemaszko.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama