Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańsk: Marihuana w pralce i w wannie. 7 zatrzymanych z 21 kg narkotyków

Likwidacja laboratorium do produkcji amfetaminy, przejęte niebezpieczne narzędzia oraz łącznie prawie 21 kilogramów narkotyków, w tym marihuana znaleziona w pralce i wannie – to „żniwo” akcji przeprowadzonej w Gdańsku przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Zatrzymani: gang 7 mężczyzn, mogących mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców, miało w ciągu kilku lat sprzedać nawet kilkaset kilogramów zakazanych substancji psychotropowych.
Marihuana w pralce i w wannie. 7 zatrzymanych za 21 kg narkotyków
Marihuana w pralce i w wannie. 7 zatrzymanych za 21 kg narkotyków

Autor: CBŚP

Jak w środę 8 listopada poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji, akcja ze wsparciem funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie rozpoczęła się na lotnisku w Modlinie, tuż po tym, gdy na pasie startowym wylądował samolot m.in. z dwoma podejrzanymi, których ujęto na miejscu.

W tym czasie policjanci z CBŚP z Gdańska, wspólnie z kolegami z analogicznych jednostek w Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy oraz Białymstoku oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni realizowali już zatrzymania kolejnych pięciu podejrzanych.

- U jednego z zatrzymanych w Gdańsku policjanci zabezpieczyli 7 kilogramów marihuany. Zważenie tego narkotyku było bardzo trudne, ponieważ mężczyzna wrzucił marihuanę do wanny, zalewając ją wodą. Czy chciał ją rozpuścić czy spuścić do odpływu, trudno powiedzieć. Ani jedno, ani drugie nie wyszło. Podobnie jak nie udało mu się pozbyć następnej partii marihuany, która znajdowała się w bębnie pralki – relacjonuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa CBŚP.

I dodaje: - W powiecie wejherowskim policjanci zlikwidowali laboratorium amfetaminy, zabezpieczając kompletną linię do produkcji płynnej amfetaminy, około 7 kg ciekłej zasadowej amfetaminy oraz substancje, z których można by uzyskać do 20 kg gotowego narkotyku.

Śledczy tłumaczą,  że 7 zatrzymanych jest podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Z ustaleń wynika, że domniemany gang w latach 2017-2023 mógł wprowadzić do obrotu kilkaset kilogramów różnego rodzaju narkotyków.

Siedmiu mężczyzn, którym zarzuty przedstawiono w prowadzącej postępowanie Prokuraturze Okręgowej w Lublinie, zostało na jej wniosek tymczasowo aresztowanych przez sąd. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że mogą oni mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego z gdańskich klubów sportowych.

- W trakcie przeszukań domów i obiektów użytkowanych przez 7 zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli niebezpieczne narzędzia w postaci maczety, noża oraz pałki teleskopowej, funkcjonariusze przejęli także prawie 21 kg narkotyków. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. 180 tys. zł w gotówce, sześć luksusowych zegarków oraz sześć samochodów wartych około 200 tys. zł – podsumowuje podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Czytaj też: Wiemy, jak zginął Grzegorz Borys. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama