Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Poważny wypadek w Gdańsku! Autobus zderzył się z tramwajem. 13 osób rannych

Autobus komunikacji miejskiej we wtorek, 27 lutego w Gdańsku zderzył się z tramwajem na al. gen. Józefa Hallera. 15 osób zostało rannych. Ruch tramwajów został wstrzymany do czasu zakończenia czynności przez służby mundurowe.
zderzenie autobusu i tramwaju, Gdańsk

Autor: Robert Rozmus | Zawsze Pomorze

Aktualizacja

godz. 14:00

Na miejsce wypadku przyjechała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

– Wszystkim osobom poszkodowanym udzielona została pomoc, a ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Cały czas trwają prace, by przywrócić w tym miejscu dotychczasowy ruch drogowy i komunikację miejską – poinformowała w mediach społecznościowych.

Zderzenie autobusu i tramwaju w Gdańsku! 13 osób rannych

Do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z tramwajem doszło w Gdańsku we wtorek, 27 lutego przed godz. 10.00. Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymali oficer dyżurny komendy miejskiej policji oraz strażacy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wykolejenie tramwaju w centrum Gdańska! Zmiana trasy linii tramwajowych

– Do zdarzenia doszło na al. gen. Józefa Hallera, oba pojazdy jechały w kierunku Brzeźna – informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca autobusem, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu tramwajowi, i doszło do zderzenia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w Gdańsku. Doprowadził do zderzenia

W miejscu wypadku działa 6 zastępów straży pożarnej z JRG 1, 4 i 5. Służby udzielają pomocy poszkodowanym, policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia, ustalają świadków i będą wyjaśniać okoliczności wypadku. Początkowo liczba osób poszkodowanych określana była na 15, potem policja potwierdziła, że rannych jest 13, w tym kierująca autobusem. Na szczęście, odnieśli jedynie lekkie obrażania ciała.

– Ruch tramwajów został wstrzymany do czasu zakończenia czynności – dodaje rzecznik KMP w Gdańsku.

Poważny wypadek w Gdańsku! Zmiany w kursowaniu tramwajów

W związku z zaistniałą sytuacją, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku wprowadził tymczasowe zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Wstrzymany został ruch tramwajowy na al. Hallera, na odcinku Mickiewicza-al. Płażyńskiego.

– Tramwaje linii 3 z Łostowic i 5 z Oliwy od ul. Mickiewicza kursują do pętli Zaspa, a wozy linii 5 z Nowego Portu i 3 z Brzeźna Domu Zdrojowego zawracają w Brzeźnie na wysokości al. Płażyńskiego – informuje ZTM w Gdańsku. – Na trasie al. Płażyńskiego-al. Hallera-Mickiewicza-pl. Komorowskiego-Chrobrego-Kościuszki-al. Hallera-al. Płażyńskiego kursują autobusy zastępcze (od godz. 12:00 ich trasa została wydłużona do przystanku „Dworska”).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka