Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

„Człuchowianie”. Powstał album o mieszkańcach

Ponad 200 stron liczy album fotograficzny, który zaprezentowano w Człuchowie przy okazji 79. rocznicy powrotu Człuchowa do Polski. Publikacja jest wyjątkowa, bowiem na zdjęciach pokazani są na prywatnych fotografiach mieszkańcy tego miasta, a pochodzą one z ich prywatnych kolekcji.

Autor: materiały prasowe

Mieszkańcy Człuchowa na przestrzeni lat

Złożenie kwiatów przed pomnikiem na Placu Bohaterów, wykład historyczny przygotowany przez Arkadiusza Kamińskiego o okolicznościach dwóch powrotów Człuchowa do Polski – w 1466 i 1945 roku, koncert „Niepodległość w piosence” w wykonaniu chóru Euforia oraz prezentacja nowego albumu fotograficznego „Człuchowianie 1945 – 2020”. Taki przebieg miała uroczystość przygotowana z okazji 79. rocznicy powrotu Człuchowa do Polski.

Przygotowana z tej okazji publikacja to zbiór fotografii przedstawiający mieszkańców miasta w trakcie pracy, w życiu codziennym i podczas uroczystości miejskich i rodzinnych.

- Zdjęcia pochodzą z okresu od 1945 do 2020 roku. Wszystkie one zostały dostarczone przez naszych mieszkańców. Przypomnę, iż jest to już druga taka publikacja wydana przez Urząd Miejski – informuje Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Protest rolników trwa. Te drogi na Pomorzu są zablokowane

Pierwszy album powstał pieć lat temu

Warto przypomnieć, że to niejako kontynuacja pomysłu, gdyż pierwszy, podobny album ukazał się ponad pięć lat temu. W 2018 w albumie znalazły się zdjęcia z lat 1945-2015.

- Spotkał się on wtedy z tak dużym zainteresowaniem, że zapadła decyzja o wydaniu drugiego, podobnego albumu, lecz tym razem obejmującego okres od 1945 do 2020 roku. Zdjęcia do albumu udostępniali sami mieszkańcy, dzięki czemu uzbierała się ich pokaźna kolekcja – informuje Dorota Cieplińska.

Nowy album liczy ponad 200 stron, składa się z 8 rozdziałów, a mieszkańcy dostarczyli aż 1397 zdjęć. Można go kupić m.in. w kasie urzędu, w sklepiku Muzeum Regionalnego i w Miejskim Domu Kultury.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama