Były burmistrz Chojnic Zasłużonym Obywatelem Miasta
Chojniccy radni nie mieli dziś wątpliwości i jednogłośnie przyznali tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice Andrzejowi Gąsiorowskiemu, który jest radnym obecnej kadencji.
- Bardzo dziękuję radnym za podjęcie tej szczególnej dla mnie uchwały, która pozwoliła mi dołączyć do grona zacnych obywateli tego miasta i wywołała u mnie wielkie wzruszenie. Ta decyzja daje mi też satysfakcję, że doceniono moje 34 lata pracy dla lokalnego samorządu, zarówno miasta, jak i powiatu. To na pewno wyzwoli u mnie dalsze działanie na rzecz miasta, ale nie zamierzam już kandydować do żadnego gremium w mieście – powiedział po podjęciu uchwały Andrzej Gąsiorowski.
Andrzej Gąsiorowski nie pochodzi z Chojnic. Urodził się 70 lat temu w Słupsku. Ukończył studia magisterskie na kierunku administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a następnie uzupełnił swoje wykształcenie na studiach podyplomowych z zakresu administracji, prawa podatkowego i organizacji pomocy społecznej oraz zarządzania funduszami europejskimi. Od 1980 r. był pracownikiem administracji państwowej w Urzędzie Wojewódzkim w Słupsku, a następnie w Urzędzie Gminy w Dębnicy Kaszubskiej na stanowisku sekretarza Urzędu Gminy.
Do Chojnic trafił w 1990 roku. Został wówczas powołany na stanowisko sekretarza miasta w Urzędzie Miejskim w Chojnicach. W czerwcu 1993 r. został wybrany na burmistrza Chojnic i piastował to stanowisko przez pięć lat – do listopada 1998 r.
Bardzo dziękuję radnym za podjęcie tej szczególnej dla mnie uchwały, która pozwoliła mi dołączyć do grona zacnych obywateli tego miasta i wywołała u mnie wielkie wzruszenie. Ta decyzja daje mi też satysfakcję, że doceniono moje 34 lata pracy dla lokalnego samorządu, zarówno miasta, jak i powiatu. To na pewno wyzwoli u mnie dalsze działanie na rzecz miasta, ale nie zamierzam już kandydować do żadnego gremium w mieście
Andrzej Gąsiorowski
CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Chojnicach zbudują pięć rond jednocześnie. Szykuje się drogowy galimatias
- W tym czasie dał się poznać jako sprawny i skuteczny zarządca miasta. Doprowadził do zakończenia remontu chojnickiego ratusza i do powrotu w 1994 roku władz miasta i pracowników do jego historycznej siedziby. Wizerunek chojnickiego ratusza stał się w tamtym czasie symbolem przemian ustrojowych w Polsce wprowadzanych przez rząd Jerzego Buzka. Był inicjatorem, promotorem i mecenasem wielu imprez kulturalnych i sportowych dla mieszkańców. Podczas swoich kadencji dbał również o realizację inwestycji infrastrukturalnych, niezbędnych dla poprawienia życia mieszkańców miasta oraz likwidacji znacznych zaległości w tym zakresie – czytamy w uzasadnieniu przygotowanym z okazji nadania tytułu Andrzejowi Gąsiorowskiemu.
W 1998 r. Andrzej Gąsiorowski otrzymał mandat do Rady Powiatu Chojnickiego, gdzie został członkiem Komisji Rewizyjnej, a w kolejnej kadencji 2002 -2006 został etatowym członkiem Zarządu Powiatu Chojnickiego, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza. Od dziesięciu lat, czyli od 2014 r. nieprzerwanie jest znów radnym Rady Miejskiej w Chojnicach. Przez prawie ćwierć wieku był też przewodniczącym Samorządu Mieszkańców Osiedla Nr 9 w Chojnicach, a ponadto udzielał się w stowarzyszeniach - jako współzałożyciel czy prezes. Od 2006 r. do przejścia na emeryturę z końcem 2020 r. był dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach. W 2005 r. odznaczony za swoją wieloletnią działalność zawodową i społeczną Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Napisz komentarz
Komentarze