Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zabójstwo w Jagatowie. Rafał Z. poszukiwany po śmierci żony

Policja poszukuje 43-letniego Rafała Z. Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo swojej żony. Do zabójstwa doszło w Jagatowie w gminie Pruszcz Gdański. W rejonie poszukiwań, policjanci używają także śmigłowca oraz dronów.
Jagatowo Policja Rafał Zyska
Rafał Z., poszukiwany w związku z zabójstwem w Jagatowie

Zabójstwo w Jagatowie. Rafał Z. poszukiwany


Aktualizacja | 15 kwietnia godz. 15:45

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wydała dziś postanowienie o przedstawieniu Rafałowi Z. zarzutu zabójstwa oraz, jak potwierdziliśmy, skierowała do sądu wniosek o jego tymczasowy areszt. Wszystko po to, aby wydać za podejrzanym list gończy. Jak się dowiedzieliśmy, dziś jednak sąd już nie rozpatrzy tego wniosku.

Aktualizacja | 15 kwietnia godz. 9:15

Od niedzieli policjanci szukają mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą zabójstwa w miejscowości Jagatowo w gminie Pruszcz Gdański. To 43-letni Rafał Z., który obecnie może przebywać na terenie powiatu gdańskiego.

Każdy, kto ma informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny wskazanego na zdjęciu proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową w Pruszczu Gdański pod nr 47 7424 222 lub pod numerem alarmowym 112. 

- Policjanci szczegółowo sprawdzają wytypowane przez siebie miejsca, jednak nie przekazujemy dokładnego rejonu poszukiwań z uwagi na dobro prowadzonych czynności. Równolegle mężczyzny szukają policjanci kryminalni, ale także policjanci pionu prewencji oraz przewodnicy z psami tropiącymi. Sprawdzane są zapisy z kamer monitoringu i weryfikowane są wszystkie informacje napływające do policjantów. Przekazaliśmy także informację do innych jednostek w kraju – informują policjanci z Pruszcza Gdańskiego. 

Powstała też specjalna dedykowana skrzynka mailowa [email protected], za pomocą której każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Rafała Zyska proszony jest o kontakt. 

- Przypominamy, że pomoc w ukrywaniu się sprawcy przestępstwa zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – informują policjanci.

Zabójstwo w Jagatowie. Nieoficjalnie: policja szuka męża, który zabił żonę

W Jagatowie w gminie Pruszcz Gdański trwa policyjna obława za 43-letnim mężczyzną podejrzanym o zamordowanie swojej 40-letniej żony. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – w porozumieniu z prokuraturą – dla dobra sprawy nie chcą ujawnić na ten moment żadnych szczegółów. 

Anna Banaszewska- Jaszczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej, w rozmowie z "Zawsze Pomorze", potwierdza jedynie, iż w gminie Pruszcz Gdański trwają czynności policyjne w związku ze zdarzeniem do którego doszło.

CZYTAJ TEŻ: Zabójstwa noworodków w Czernikach. Są nowe zarzuty dla ojca

- W lasach w okolicach Jagatowa trwa obława, w której biorą udział policjanci z długą bronią i psami tropiącymi – informuje Radio Gdańsk. 

Według informacji radia, po południu na jednej z posesji 43-letni mężczyzna prawdopodobnie nożem zadał śmiertelny cios żonie. Jej ciało zostało znalezione na podwórku. Na miejscu tragedii pracują policjanci oraz prokuratorzy, którzy ustalają szczegóły tej zbrodni.

- Policja poszukuje sprawcy przestępstwa, które miało miejsce w Jagatowie. Proszę, o wzmożoną ostrożność, zabezpieczenie mienia i zwracanie uwagi na dziwnie zachowujące się osoby – potwierdza w mediach społecznościowych sołtyska sołectwa Żuławka Estera Głuszek-Lewandowska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Śmiech 17.04.2024 11:38
Jakim cudem Polska mialaby sobie poradzić z Ros... jak nie może znaleźć jednego zwykłego chłopa::)))) średniowiecze mili---tarrrne:)

Andrzej Mysiakowski 16.04.2024 13:20
Morderca przebywa kilka kilometrów od domu prubujepopelnić samobójstwo Jasnowidz z Hannover

XxX 17.04.2024 07:07
Podobno juz z jackiem jaworkiem czy jak mu tam siedzi na bachamach

ajgo 16.04.2024 07:36
Zdrada!!

1as 15.04.2024 13:32
Nie puściła go na Lechię? Poszedł by na mecz i nie byłoby tragedii.

qetuo 15.04.2024 09:13
Ciekawe czy pani redaktor z TVNu też wybuchnie śmiechem jak się o tym dowie. Bo wiecie, może mąż ją zabił kością?

Elka 15.04.2024 09:45
TVN 24

Bogusław 15.04.2024 06:41
Może łatwiej byłoby gdyby jego zdjęcie upubliczniono

Polka 15.04.2024 22:45
Przecież upubliczniono jego zdjęcie 🤦jak pan czyta odrazu na samym początku artykułu jest jego zdjęcie 🤦proszę czytać z uważniej 🤦.....

Polak 16.04.2024 12:41
Jak on pisal komentarz wczoraj o 6 to nie bylo jeszcze zdjecia ;) Pojawilo sie wczoraj o 21. Prosze uwaznie sprawdzac bo pani ma wiecej nog niz IQ . Madka polka

Reklama
Reklama
Reklama