Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Charzewski kontra Dziwosz. Debata przed drugą turą w Malborku

Wśród samorządów lokalnych w województwie pomorskim, gdzie konieczna będzie II tura wyborów dla uzyskania rozstrzygnięcia, jest gmina miejska Malbork. Zmierzą się w niej urzędujący burmistrz Marek Charzewski oraz Paweł Dziwosz, przewodniczący Rady Miasta w minionej kadencji. Obaj samorządowcy wezmą udział w przedwyborczej debacie, która w środę 17 kwietnia o godzinie 18.15 odbędzie się w studio Radia Malbork. Przebieg debaty będzie można śledzić na radiowych falach eteru, także oglądać w bezpośredniej transmisji dostępnej w mediach społecznościowych radia oraz naszego portalu zawszepomorze.pl!
Marek Charzewski, Paweł Dziwosz
Kto zostanie burmistrzem Malborka? W debacie zmierzą się Marek Charzewski (z lewej) oraz Paweł Dziwosz

Autor: Radio Malbork

Druga tura w Malborku. Charzewski i Dziwosz zmierzą się w debacie

Gwoli przypomnienia: w wyborcze szranki w Malborku stanęło czterech kandydatów na burmistrza. Jakie uzyskali poparcie w I turze? Marek Charzewski (Komitet Wyborczy Wyborów Marka Charzewskiego) - 39,86 proc.; Paweł Dziwosz (Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Dziwosza) - 27,45 proc.; Dariusz Rowiński (Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska) - 17,88 proc.; Tomasz Klonowski (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość) - 14,81 proc. 

CZYTAJ TEŻ: Fala wsparcia polityków PO dla kandydatów przed drugą turą

Z inicjatywy Radia Malbork przed I turą wyborów zorganizowano debatę w salach Centrum Kultury i Edukacji "Szkoła Łacińska", z udziałem wszystkich czterech kandydatów, w obecności wielu mieszkańców - choć dominowali w ich gronie członkowie komitetów wyborczych. Debata spotkała się z przychylnym odbiorem społeczności Malborka, można było poznać poglądy kandydatów na wiele spraw istotnych dla mieszkańców, mogli też zadawać sobie pytania wzajemnie.

Radio Malbork zaprosiło dwóch kandydatów, którzy przeszli do II tury wyborów, do ponownego starcia, tym razem w bardziej kameralnych warunkach, w radiowym studio. Zarówno Marek Charzewski jak i Paweł Dziwosz zaproszenie przyjęli. Debatę poprowadzą: dziennikarz radia Robert Bychowski oraz Piotr Piesik, dziennikarz tygodnika "Zawsze Pomorze" i portalu zawszepomorze.pl, współpracujący także z Radiem Malbork. 

Debata składać się będzie z trzech części. Każdy z kandydatów zostanie poproszony o odpowiedź na 10 pytań przygotowanych przez ww. dziennikarzy, następnie na 5 pytań zgłoszonych przez mieszkańców i słuchaczy radia, wreszcie obaj kandydaci będą mogli zadać sobie wzajemnie po 3 pytania. Całość zakończy podsumowanie z obu stron. Rozpoczęcie debaty o godzinie 18.15. Transmisja na żywo dostępna będzie na antenie Radia Malbork - na 90,4 FM, można też słuchać przez internet na stronie radiomalbork.fm; ponadto poprzez media społecznościowe radia oraz Zawsze Pomorze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama