Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rafał Z. podejrzany o zabójstwo żony w Jagatowie zatrzymany!

Finał poszukiwań po zabójstwie w Jagatowie. 43-letni Rafał Z. został zatrzymany przez pomorskich policjantów wieczorem w środę, 17 kwietnia. Mężczyzna podejrzany jest o brutalne morderstwo żony.
Jagatowo, zabójstwo, Rafał Zyska
Zabójstwo w Jagatowie. Poszukiwania Rafał Z. trwały od niedzielnego popołudnia

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Policja potwierdza nformacje na temat zatrzymania poszukiwanego od niedzielnego popołudnia 43-latka. Mężczyzna ma usłyszeć zarzut dokonania zbrodni na swojej żonie.

Zabójca z Jagatowa w rękach policji. Rafał Z. zatrzymany

- Dzisiaj przed godziną 19. policjanci na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo w miejscowości Jagatowo - potwierdza mł. asp. Karol Kościuk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. - Mężczyzna ukrywał się na terenie zabudowań gospodarczych. W tej chwili przebywa pod nadzorem policji. Dalsze czynności będą prowadzone przez prokuraturę – dodaje.

Zabójstwo w Jagatowie. Ofiarą 40-letnia żona zatrzymanego

Do zabójstwa 40-letniej mieszkanki doszło w niedzielę, 14 kwietnia, w domu jednorodzinnym w miejscowości Jagatowo w gminie Pruszcz Gdański. Narzędziem zbrodni prawdopodobnie był nóż, ale śledczy, z uwagi na dobro postępowania na jego obecnym etapie, nie potwierdzają tej informacji. 

Sąsiadów o tragedii zaalarmował pełnoletni syn kobiety oraz jej męża - wspomnianego, 43-letniego Rafała Z. Dorosły chłopak mógł być również naocznym świadkiem tragedii, jednak pewności w tej ostatniej kwestii również nie mamy. 

Wyniki sekcji zwłok zamordowanej 40-latki z Jagatowa

- Z opinii wynika, że kobieta miała na ciele kilkanaście ran kłutych, kłuto-ciętych oraz ciętych w obrębie głowy, szyi, klatki piersiowej oraz kończyn górnych (przedramion). Natomiast bezpośrednią przyczyną śmierci był masywny krwotok zewnętrzny z uszkodzonych naczyń krwionośnych obu tętnic szyjnych i jednej z tętnic podobojczykowych – wymienia pytana o wstępne ustalenia sekcji zwłok prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Już w poniedziałek ,15 kwietnia 2024 roku śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Rafała Z. Wcześniej wydane zostało postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów m.in. z artykułu kodeksu karnego dotyczącego zabójstwa, a ewentualna decyzja o zastosowaniu wnioskowanego przez prokuraturę rozwiązania, umożliwić miała rozesłanie listu gończego za 43-latkiem. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama