Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy punkt widokowy w Gdańsku! Zachwyca zielenią

Gdańsk ma nowy punkt widokowy! Tym razem na Suchaninie. Wprawdzie nie jest jeszcze gotowy, ale już jest na czym zawiesić oko! Punkt znajduje się na lokalnym wzniesieniu, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Kolonia Zręby i Karola Kurpińskiego. Aktualnie prowadzone są tam prace wykończeniowe i wykonywane ostatnie nasadzenia. W najbliższych tygodniach punkt zostanie oficjalnie udostępniony.
Punkt widokowy Suchanino

Autor: DRMG

Powstała tam ścieżka o nawierzchni mineralnej, platforma widokowa oraz placyk widokowy. Zbudowano tam także drewnianą altanę. Pojawiły się ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Z punktu widać m.in. Śródmieście, w tym wieżę kościoła Mariackiego i Ratusz Głównego Miasta oraz dolinę Potoku Siedleckiego, pętlę tramwajowo-autobusową i pobliski kościół.

Gdańsk z nowym punktem widokowym

- Jeszcze niegotowy, ale już zachwyca! Nowy punkt widokowy w mieście Gdańsk powstaje na Suchaninie. Znajdziecie go na zielonym wzgórzu nieopodal ulic Kolonia Zręby i Karola Kurpińskiego. Oprócz platformy i kameralnego placyku widokowego powstała tam także drewniana altana. Wygląda pięknie – napisała na Facebooku prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

(fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska)

Brak wjazdu dla niepełnosprawnych

Wielu internautów natomiast skarży się na brak możliwości wjazdu na punkt widokowy dla osób na wózkach inwalidzkich. Zbudowane zostały jedynie schody, bez możliwości wjazdu dla osób niepełnosprawnych. Pomimo tego, iż teren ten jest dość gęsto porośnięty drzewami i krzewami, w ramach inwestycji zaplanowano też nowe nasadzenia przy altanie. Poza tym zamontowano dodatkowe oświetlenie oraz dwa tzw. hotele dla owadów.

CZYTAJ TEŻ: Wieża widokowa Pachołek znów otwarta. Można podziwiać panoramę Gdańska

Nowy punkt widokowy powstał w ramach realizowanego od kilku lat miejskiego projektu “Spojrzenie na Gdańsk” i został sfinansowany m.in. dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. Projekt jest realizowany przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, a jego głównym celem jest przywracanie dawnych, zapomnianych miejsc, które umożliwiają odkrywanie Gdańska i jego okolic z niecodziennej perspektywy. W ramach prac nad projektem "Spojrzenie na Gdańsk" GZDiZ zlokalizował ponad 30 miejsc widokowych na terenie miasta i okolic. 19 z nich zostało już otwartych. Jako nowe przestrzenie publiczne są one porządkowane i wyposażane w elementy małej architektury – o czym możemy przeczytać na stronie gdansk.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama