Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wodny plac zabaw powstanie na osiedlu Czyżykowo w Tczewie. Wkrótce przetarg

Jak poinformował wiceprezydent Tczewa Andrzej Gockowski, zakończyły się prace nad dokumentacją projektową wodnego placu zabaw na niecce czyżykowskiej. - Mamy również pozwolenie na budowę. Obecnie trwa przygotowywanie przetargu - mówi. Wodny plac zabaw powinien być gotowy do końca czerwca 2025 roku.
Park wodny w Tczewie

Autor: Wizualizacja UM Tczew

Tego jeszcze w Tczewie nie było. Na niecce czyżykowskiej powstanie wodny plac zabaw. To będzie pierwsze w mieście tego rodzaju miejsce rekreacji.

- W 2023 r. otrzymaliśmy dofinansowanie na to zadanie - w ramach rządowego programu dla terenów popegeerowskich – informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego magistratu. - Kwota dofinansowania tej inwestycji wynosi 2,5 mln zł. Zakończenie budowy powinno nastąpić do połowy 2025 r. 

CZYTAJ TAKŻE: Z tarasu widokowego na wieży Domu Rybaka zobaczysz niezwykłą panoramę

W ramach inwestycji powstanie, między innymi: wodny plac zabaw z minimum kilkunastoma urządzeniami. Zbudowane zostanie zaplecze techniczne dla zamontowanych urządzeń, zaplecze sanitarne, czy też niezbędne przyłącza, m.in. wodociągowe, kanalizacyjne, kanalizacja deszczowa, elektroenergetyczna. 

- W ramach zadania planuje się również zagospodarowanie terenu, wzniesienie ogrodzenia oraz nasadzenia zieleni – dodaje rzeczniczka.

Jeśli tylko pogoda w przyszłym roku dopisze, to chętnych do skorzystania z wodnego placu zabaw z pewnością nie zabraknie. Warto też pomyśleć o zapewnieniu bezpieczeństwa na tym obiekcie. Szkoda byłoby, gdyby został zniszczony przez wandali.

ZOBACZ TEŻ: Tczew: Auto „prezydenckie” idzie pod młotek. Zobacz, czy cię na nie stać

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama