Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przejechał samochodem bulteriera. Wszystko nagrał monitoring

29-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego wjechał w Gdańsku busem w bulteriera, który był prowadzony na smyczy przez właściciela. Pies doznał obrażeń, ale mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabicia zwierzęcia. Grozi mu więzienie.
Gdańsk, przejechał psa
Policjanci zatrzymali 29-latka, podejrzanego o zarzut usiłowania zabicia zwierzęcia

Autor: materiały prasowe policji

Trzy lata pozbawienia wolności grożą 29-letniemu mężczyźnie, którzy w Gdańsku chciał zabić psa spacerującego na smyczy ze swoim właścicielem. Zwierzę doznało obrażeń - złamania tylnej kości piszczelowej. 

- Poinformowani o zdarzeniu funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. Kryminalni z Osowej ustalili tożsamość sprawcy oraz numer rejestracyjny volkswagena transportera, którym kierował – informuje Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. 

Dzień po zgłoszeniu sprawy kryminalni odnaleźli poszukiwanego mężczyznę, który jechał ulicą Nowy Świat. Policjanci zatrzymali 29-latka, który oficjalnie jest mieszkańcem powiatu braniewskiego.

- Podczas czynności na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10 tysięcy złotych, które mężczyzna miał przy sobie. W komisariacie podejrzany usłyszał zarzut za usiłowanie zabicia zwierzęcia. 29-latek został doprowadzony do prokuratury, z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju – dodaje oficer prasowy Magdalena Ciska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Er 27.05.2024 15:19
skąd wiadomo, że to nie był wypadek?

AG 29.05.2024 07:57
Nie był to wypadek, bo przejechał po psie, zatrzymał się, wrzucił wsteczny bieg i przejechał raz jeszcze. A na trawnik wjechał celowo.

Reklama
Reklama
Reklama