Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dariusz Pasieka po 13 latach wraca do Arki Gdynia

Arka Gdynia stworzyła stanowisko dyrektora piłkarskiej akademii tego klubu. 1 lipca objął je Dariusz Pasieka, który do Arki wraca po 13 latach.
Dariusz Pasieka, Arka Gdynia
Dariusz Pasieka został dyrektorem piłkarskiej akademii Arki Gdynia

Autor: Arka Gdynia | Jakub Formella

To powrót Pasieki do gdyńskiego klubu. Jako trener w przeszłości żółto-niebieskich prowadził w 46 meczach na poziomie ekstraklasy i dwóch w Pucharze Polski. Szkoleniowcem Arki był od sierpnia 2009 do marca 2011 roku. Pochodzący z Chojnic 59-letni Dariusz Pasieka przez lata związany był z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Od 2013 roku pełnił funkcję zastępcy Stefana Majewskiego, ówczesnego dyrektora Szkoły Trenerów PZPN. Trzy lata później przejął rolę szefa kształcenia i licencjonowania trenerów w federacji, a w 2018 roku sam został dyrektorem Szkoły Trenerów. Zorganizował struktury sześciu kursów UEFA PRO (łącznie wzięło w nim udział blisko 150 uczestników) i ponad dziesięć UEFA Elite Youth A. Jego doświadczenie poparte jest międzynarodowymi kontaktami i znajomością cztery języków obcych: niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego i komunikatywnie greckiego.

- Jestem przekonany, że stworzenie takiego stanowiska i zatrudnienie Dariusza Pasieki, to właściwy wybór. Doświadczenie trenerskie na poziomie ekstraklasy, w szkole trenerów, w której pełnił bardzo ważną rolę, czy to zdobywane za granicą - to wszystko przemawiało na tak - komentuje Marcin Gruchała, prezes Arki Gdynia. - Ma silny charakter, zdolności menadżerskie niezbędne do zarządzania nie tylko procesem, ale też organizacją szkolenia młodzieży. Posiada międzynarodowe kontakty, które z pewnością pomogą w rozwoju naszej akademii. Widzę w nim entuzjazm do pracy w Arce i niezbędną bezkompromisowość w działaniu. Wierzę, że zaczynamy budować coś długofalowego - dodaje Gruchała.

To nie jedyna zmiana w Arce. Te dotyczą również piłkarzy. Klub z Gdyni poinformował nas o tym, że odchodzą z niego bramkarz Martin Chudy i pomocnik Abdallah Hafez. W przypadku słowackiego golkipera umowa nie została przedłużona, a trwający do 30 czerwca 2026 kontrakt Egipcjanina został rozwiązany za porozumieniem stron. Z gdyńskiego klubu odchodzi także Sebastian Milewski.

CZYTAJ TEŻ: Felicio Brown Forbes trenuje z Arką Gdynia. Na testach spędzi kilka dni

Pierwszoligowa drużyna Arki Gdynia przebywa od poniedziałku na zgrupowaniu w Danii. Potrwa ono do 11 licpa, a żółto-niebiescy przebywają w ośrodku Vildbjerg Sports niedaleko Herning. W planie są dwa sparingi, w niedzielę, 7 lipca z Viborg FF i w środę, 10 lipca z Randers FC. Obie drużyny występują w duńskiej superlidze.
Po powrocie Arka przygotowywać się będzie do rozgrywek ligowych na gdyńskich obiektach. 13 lipca w Gdyni rozegrany zostanie sparing z II-ligową Olimpią Grudziądz, której trenerem został były zawodnik i trener Arki Grzegorz Niciński. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama