Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Mapowanie serca w zabiegu ablacji 3D. Nowa procedura medyczna w sztumskim szpitalu

Pierwsze zabiegi ablacji 3D z wykorzystaniem technologii mapowania serca przeprowadzono na oddziale kardiologicznym szpitala w Sztumie. To nowoczesna technika stosowana w leczeniu zaburzeń rytmu serca, w dodatku mniej obciążająca dla pacjenta. Kardiologia sztumska to jedyny oddział tej specjalności w czterech powiatach powiślańsko-żuławskich.
Mapowanie serca w zabiegu ablacji 3D. Nowa procedura medyczna w sztumskim szpitalu
Zespół medyczny wykonujący zabieg ablacji 3D

Autor: Szpital Wielospecjalistyczny Sztum

Dostępność zabiegów ablacji 3D oznacza dla pacjentów możliwość korzystania z nowoczesnych technik i metod leczenia, bez konieczności udawania się do specjalistycznych klinik. Czym jest ów zabieg?

Ablacja 3D to nowoczesna i zaawansowana technika stosowana w leczeniu zaburzeń rytmu serca, takich jak migotanie i trzepotanie przedsionków, które znacząco obniżają jakość życia, szczególnie u osób starszych, prowadząc u nich często do niewydolności serca. Procedura ta pozwala na stworzenie trójwymiarowej mapy elektrycznej serca, dzięki czemu lekarze mogą precyzyjnie zlokalizować obszary tkanki odpowiedzialne za zakłócenia przewodzenia impulsów elektrycznych i skutecznie je usunąć. Dzięki ablacji 3D pacjenci, zwłaszcza starsi, którzy borykają się z zaburzeniami rytmu serca, mogą znów cieszyć się wyższą jakością życia, a ryzyko rozwoju niewydolności serca zostaje znacząco zmniejszone.

dr n. med. Nader Elmasri / ordynator Oddziału Kardiologicznego Szpitala w Sztumie

Operator wykonuje tylko niewielkie nakłucie w pachwinie. Pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu, czyli to procedura o wiele mniej obciążająca dla organizmu niż znieczulenie pełne. 

– Ablacja 3D znajduje też zastosowanie w leczeniu bardziej złożonych zaburzeń rytmu, takich jak częstoskurcze, które mogą stanowić zagrożenie dla życia. Pacjenci najczęściej mogą wyjść ze szpitala już dzień po wykonanym zabiegu – uzupełnia dr Nader Elmasri.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama