Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Konwój humanitarny do ukraińskich miast wyrusza z Gdańska

Polsat Plus Arena Gdańsk stanie się od przyszłego tygodnia centrum pomorskiej pomocy samorządowej dla Ukrainy. W piątek, 4 marca z Gdańska wyrusza pierwszy transport z pomocą humanitarną dla ogarniętych wojną miast.
Konwój humanitarny do ukraińskich miast wyrusza z Gdańska
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

- Umiemy dzielić się dobrem - tak Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska podziękowała mieszkańcom Gdańska za dary przekazywane dla walczącej Ukrainy. Podczas briefingu zorganizowanego  przed wyruszeniem transportu z Polsat Plus Arena Gdańsk wspomniała o zbiórkach organizowanych w szkołach, zakładach pracy, domach gdańszczan. Przypominając jednocześnie, że lista niezbędnych produktów znajduje się na stronie gdanskpomaga.pl.

W piątek z Gdańska wyrusza pierwszy TIR z pomocą rzeczową oraz podarowana przez szpital Swissmed dla Szpitala Uniwersyteckiego we Lwowie karetka, z pełnym wyposażeniem. Mieszkańcom Ukrainy najbardziej potrzebna jest obecnie pomoc humanitarna i dlatego w rzeczach przewożonych za naszą wschodnią granice znalazły się m.in. tabletki do uzdatniania wody, środki opatrunkowe, stała żywność, śpiwory.

Od przyszłego tygodnia gdański stadion stanie się centrum pomocy samorządowej Pomorza.Taka decyzja została podjęta przez marszałka Mieczysława Struka w porozumieniu z prezydentami Trójmiasta. W każdym powiecie, decyzja konwentu starostów zostaną wyznaczone centra zbiórek, skąd dary będą przewożone właśnie do Gdańska.

Zbiórka darów odbywa się na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk codziennie między godzina 8 a 20.

Do stolicy Pomorza trafiają także dary zebrane przez Polonię m.in w Norwegii, Holandii, Szwecji, a także pomoc humanitarna z Opola.

- To pokazuje, że Gdańsk radzi sobie z efektywnym wsparciem - stwierdziła prezydent Dulkiewicz.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama