Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Jak rozpoznać depresję u ucznia? Konferencja dla pomorskich nauczycieli

Jak rozpoznać depresję u ucznia? Jak mu pomóc? Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza organizuje już w najbliższy poniedziałek, 21 marca, bezpłatną konferencję dla pomorskich nauczycieli szkół podstawowych. Zainteresowani mogą w niej uczestniczyć także Online.

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

W ramach akcji społecznej tygodnika Zawsze Pomorze "Ratujmy nasze dzieci"  przedstawiamy ważne inicjatywy, które mogą zapobiec epidemii depresji u najmłodszych. Taką inicjatywą jest zaplanowana na poniedziałek, 21 marca konferencja dla pomorskich nauczycieli, która odbędzie się w godzinach 10-12.30 w sali Niebo Polskie przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku.

Sytuacja jest dramatyczna - z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci młodzieży cierpiących na depresję, co trzeci dzień śmiercią samobójczą umiera jedno polskie dziecko. Często to właśnie nauczyciele stają na "pierwszej linii frontu" walki z depresją najmłodszych. Konferencja, organizowana przez Wojewódzki Szpital Psychiatryczny na gdańskim Srebrzysku ma na celu podniesienie świadomości na temat wczesnego rozpoznawania objawów stanu depresyjnego u uczniów oraz dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie profilaktyki, wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej dzieciom i młodzieży szkolnej.

WIĘCEJ:  Akcja społeczna „Zawsze Pomorze”. Ratujmy nasze dzieci – walczymy o pomoc psychiatryczną dla najmłodszych

Wśród prelegentów znajdą się znani na Pomorzu specjaliści. Dr n. ekon. Mariusz Kaszubowski – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku przedstawi obecną sytuację w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, mówiąc o diagnozie problemów systemowych oraz proponowanych działaniach. Pandemia i zmiany systemowe a zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - to temat wykładu dr n. med. Izabeli Łuckiej, specjalistki psychiatrii i psychoterapii dzieci i młodzieży, psychoterapeutki, superwizorki Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, konsultantki województwa pomorskiego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

O statystyce samobójstw wśród dzieci i młodzieży do 18 roku życia opowie podkom. Beata Kurek – Zastępczyni Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku. Z kolei  Monika Cybulska i Michalina Płotka – psycholożki, psychoterapeutki przedstawią zasady konstruktywnej profilaktyki jako wzmocnienia. ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci  i młodzieży. W gronie prelegentów znajdzie się także Aleksandra Musielak – psycholożka, Wicedyrektorka Morskiej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Doby w Gdańsku.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/depresja/

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2t71dDzl2.

Projekt „Lepsza przyszłość. Przeciwdziałanie zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama