Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Niewybuch w Porcie Gdynia! Nurkowie-minerzy wydobyli pocisk

Niewybuch w Porcie Gdynia! Nurkowie-minerzy w poniedziałek, 29 listopada wydobyli z wody pocisk zalegający niedaleko kapitanatu, Muzeum Emigracji i Nabrzeża Francuskiego, przy którym co roku cumują wycieczkowce. Znalezisko zostało przekazane patrolowi saperskiemu.
Działania przeprowadzi Grupa Nurków Minerów z 13. Dywizjonu Trałowców z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Autor: GNM 13.dTR

Ewakuacja kapitanatu, zamknięte Muzeum Emigracji, pobliskie rondo Karlskrona, a także wyłączone z użytkowania Nabrzeże Francuskie – trzeba było również usunąć cumujące tam statki. To środki bezpieczeństwa, jakie zostały podjęte, by nurkowie-minerzy mogli bezpiecznie przeprowadzić akcję wydobycia niewybuchu w Porcie Gdynia.

Nurkowie-minerzy regularnie usuwają pozostałości z okresu II wojny światowej zalegające pod wodą na terenie całej Polski. Dziś w godzinach porannych nurkowie-minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców wydobyli z basenu portowego w Gdyni pocisk artyleryjski kalibru 150 mm – poinformowała w mediach społecznościowych Marynarka Wojenna.

Niewybuch w Pocie Gdynia. Akcja wydobycia zakończona sukcesem

Niebezpieczny obiekt zauważyli w piątek, 26 listopada robotnicy, którzy wykonywali remont Ostrogi Pilotowej przy Kapitanacie Portu Gdynia. Na miejsce wezwano patrol saperski, aby ten przeprowadził rekonesans znaleziska. Na szczęście, niewybuch w poniedziałek, 29 listopada udało się bezpiecznie wydobyć i przekazać patrolowi saperskiemu z Rozewia. Trafił na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

To nie pierwszy niewybuch w Porcie Gdynia. W czerwcu 2020 r. na przykład nurkowie-minerzy wydobywali minę morską, która znajdowała się między wejściem południowym do portu a Basenem Żeglarskim.

Znaleziony niewybuch. Jak się zachować?

Jeżeli znajdziesz niewybuch, nie dotykaj go ani nie zabieraj do domu. Powiadom natychmiast policję lub straż miejską.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama