Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hamburg w Porcie Gdańsk. Sezon statków pasażerskich rozpoczęty

Hamburg w Porcie Gdańsk. Pływający bod bahamską banderą statek pasażerski w niedzielę, 10 kwietnia w samo południe zainaugurował sezon wycieczkowców w Gdańsku. Jednostkę można było zobaczyć przy Terminalu Promowym Westerplatte. Nie była dostępna dla zwiedzających.
wycieczkowiec Hamburg w Porcie Gdańsk
(fot. Robert Rozmus | Zawsze Pomorze)

– Hamburg ma 144 m długości, 21,5 m szerokości, 5,5 m zanurzenia oraz 15 067 GT. Jednostka może przyjąć na swój pokład do 420 pasażerów – mówi Anna Drozd, rzecznik prasowa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Wycieczkowiec przypłynął do Portu Gdańsk z Hamburga, a swój rejs zakończyć ma w Kopenhadze. Na pasażerów czekają liczne atrakcje. To m.in.:

  • sklepy,
  • centrum fitness z widokiem na morze,
  • spa,
  • sauna,
  • restauracje i bary,
  • biblioteka,
  • niewielki szpital.

Pasażerowie wycieczkowca, którzy chcieli odwiedzić Pomorze, mogli zobaczyć Stare Miasto w Gdańsku oraz zamek w Malborku. Przygotowano dla nich także atrakcje historyczne i kulturalne.

Rekordowy sezon statków pasażerskich w Porcie Gdańsk

W tym sezonie do Portu Gdańsk przypłynąć ma ponad 100 statków pasażerskich.

– To rekordowa liczba. Jednak sytuacja jest obecnie bardzo dynamiczna. Musimy mieć na uwadze, że zarówno wojna w Ukrainie, jak również światowa pandemia będą miały decydujący wpływ na to, ile jednostek do nas przypłynie – wyjaśnia Michał Stupak, ekspert ds. rynku żeglugowego w Porcie Gdańsk.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Porcie Gdańsk poprawi się standard obsługi statków

Kolejnym wycieczkowcem, który zawinie do Portu Gdańsk, będzie Spirit of Discovery (bandera brytyjska) należący do armatora Saga Cruises. Statek ten spodziewany jest 7 maja. Najdłuższym wycieczkowcem, jaki zawinie do Portu Gdańsk w tym sezonie, będzie natomiast Marina (bandera Wysp Marshalla) o długości 239 m. Spodziewana jest 15 czerwca.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama