Arka nie zabłądziła [nl] w Puszczy

Arka wygrała 3:2, choć w niedzielnym meczu (10.04.) w Niepołomicach z Puszczą przegrywała już 1:2. Żółto-niebiescy potwierdzili, że są drużyną z charakterem.
Arka Gdynia
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Walcząca o awans do PKO Ekstraklasy Arka wygrała w tym roku już po raz szósty. To dobry zwiastun ligowego finiszu, bo gdyńska drużyna jest po tym zwycięstwie na trzecim miejscu, ze stratą tylko dwóch punktów do drugiego miejsca, dającego bezpośredni awans.

Arkowcy objęli w tym meczu prowadzenie, ale nie udało im się zachować go do przerwy. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gospodarze zdołali wyrównać. W drugiej połowie piłkarze Puszczy zaczęli grać jeszcze bardziej twardo, momentami nawet agresywnie, co przyniosło im prowadzenie w meczu. Arka pokazała jednak swój charakter, nie odpuściła i już kilka minut później doprowadziła do wyrównania. W 72. minucie gdynianie zdobyli trzecia bramkę, która – jak się później okazało – dała im zasłużone zwycięstwo.

PRZECZYTAJ TEŻ: Arka przeszła Odrę. Trzecia wygrana gdyńskiej drużyny!

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:3 (1:1)

Bramki: Łukasz Sołowiej (37), Łukasz Wroński (53) - Christian Aleman (21), Hubert Adamczyk (60), Karol Czubak (72)

Arka: Krzepisz – Marcjanik, Bunoza, Dobrotka – Stępień (73. Żebrowski), Bednarski (86. Diaw, żółta kartka), Deja (zółta kartka), Hiszpański (46. Kobacki, żółta kartka) – Adamczyk, Czubak, Aleman (63. Kuzimski, żółta kartka).