Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Strefa płatnego parkowania w Malborku - od 7 grudnia drożej

Wyższe opłaty za parkowanie w centrum Malborka wprowadza miejscowy samorząd. Ponadto parkowanie będzie płatne dwie godziny dłużej. To pierwsza podwyżka od ...siedemnastu lat.
Parkowanie w centrum Malborka od 7 grudnia będzie droższe w godzinach od 8. do 17. Fot. Piotr Piesik

Opłaty za postój samochodu w strefie płatnego parkowania w centrum Malborka od 7 grudnia bieżącego roku będą wyższe. Stosowną uchwałę podjęła Rada Miasta Malborka. Za pół godziny parkowania trzeba będzie zapłacić złotówkę, do 1 godziny 2 złote, za każdą następną godzinę również 2 złote. Ponadto czas obowiązywania płatnego parkowania wydłużono z godziny 15. do godziny 17. Czyli uiszczać należność trzeba będzie od poniedziałku do piątku włącznie, od 8. do 17. Soboty pozostają darmowe.

- Poprzednia zmiana wysokości opłat miała miejsce w roku 2004. Również teraz nie wydaje nam się wygórowana, choćby w porównaniu do innych miast - komentuje burmistrz Malborka Marek Charzewski. - Chodzi nam o większą rotację na miejscach parkingowych, których nie mamy w nadmiarze. Rozważamy ponadto poszerzenie zasięgu strefy płatnego parkowania. Musimy też znaleźć rozwiązanie pewnego chaosu na ulicy Kościuszki, w ścisłym centrum miasta, gdzie oczywiście znajduje się strefa płatnego parkowania, obok zaś parking na terenie dzierżawionym od miasta przez prywatny podmiot. Wielu kierowców gubi się, komu i za co powinni płacić. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka