Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Pościg w Gdańsku! Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i uciekał... Również pieszo

Kierujący renault clio, który we wtorek, 3 maja wieczorem przekroczył w Gdańsku dozwoloną prędkość, mimo sygnałów policjantów ruchu drogowego, nie zatrzymał się do kontroli i postanowił uciec. Jak się okazało, miał powody, by zdecydować się na tak desperacki czyn.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci ruchu drogowego kierowcy renault clio dali sygnały do zatrzymania się na łączniku drogi S6 z al. Armii Krajowej. Powodem „spotkania” miała być przekroczona dozwolona prędkość.

– Kierujący nie zastosował się do poleceń, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim, dając kierowcy znaki do zatrzymania się za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ostatecznie mężczyzna zatrzymał auto na ul. Kopeckiego, porzucił je i zaczął uciekać pieszo. Po chwili 39-latek z Gdańska został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego – relacjonuje sierżant Justyna Chabowska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policjanci zapobiegli bójce pseudokibiców na autostradzie A1

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna nie tylko nie miał uprawnień do kierowania, ale dodatkowo w jego aucie policjanci znaleźli i zabezpieczyli foliowy woreczek z suszem roślinnym, prawdopodobnie marihuaną.

– Z uwagi na podejrzenie, że 39-latek był też pod wpływem narkotyków, w szpitalu została mu pobrana krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i czeka na zarzuty – dodaje policjantka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka