Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

„Ratujmy nasze dzieci”. Wsparcie dla gdańskich nauczycieli podczas konferencji w ECS

Ile w ostatnim czasie było prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży w Gdańsku? Jakie są psychologiczne uwarunkowania i przeciwdziałanie samobójstwom młodzieży? Jak postępować z dzieckiem w kryzysie psychicznym? Odpowiedzi na te pytania padną 13 czerwca podczas konferencji w ECS skierowanej do nauczycieli i dyrektorów szkół. Trwają zapisy.
szpital psychiatryczny na gdańskim Srebrzysku
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

W sytuacji gdy dramatycznie rośnie liczba samobójstw i prób samobójczych wśród młodych ludzi, coraz więcej ekspertów zwraca uwagę na ogromną rolę szkoły. To tam – zaraz po rodzinie – można zaobserwować pierwsze niepokojące objawy w zachowaniu uczniów. To tam można próbować włączyć działania prewencyjne, by nie dopuścić do tragedii.

„Prewencja zdarzeń suicydalnych w środowisku szkolnym”. Konferencja w ECS

Teraz gdańscy nauczyciele, pedagodzy szkolni, psycholodzy, dyrektorzy szkół mają okazję na zdobycie narzędzi w tej walce o życie i zdrowie dzieci. Na 13 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności zaplanowano organizację konferencji „Prewencja zdarzeń suicydalnych w środowisku szkolnym”. Wezmą w niej udział policjanci, psycholodzy, lekarze oraz nauczyciele.

  • Prof. Marcin Szulc, znany psycholog z Uniwersytetu Gdańskiego opowie o psychologicznych uwarunkowaniach i przeciwdziałaniu samobójstwom młodzieży, a także o toksycznej i terapeutycznej roli cyberprzestrzeni.
  • Dr Agata Rudnik, dyrektorka  Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego UG przedstawi wstępne wyniki badania dotyczącego zdarzeń suicydalnych w gdańskich placówkach oświatowych.
  • Dr Izabela Łucka, wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży opowie o postępowaniu z dzieckiem w kryzysie psychicznym.

Pomocne uczestnikom konferencji będą także warsztaty pokazujące, jak zastosować teorię w praktyce.

PRZECZYTAJ TEŻ: Akcja „Ratujmy nasze dzieci”. Za dwa lata czeka nas psychiatryczne tsunami?

Szczegółowy program konferencji można znaleźć tutaj.

Zapisy online trwają tylko do 6 czerwca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama