Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tłumy na Festynie Samorządowo-Komunalnym w Tczewie

Tłumy tczewian uczestniczyły w Festynie Samorządowo-Komunalnym na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, a publiczność bawiła się podczas koncertów. Dopisała też pogoda. Gwiazdami festynu byli Ania Wyszkoni i Michał Szczygieł. Oprócz nich, na plenerowej scenie wystąpili Magdalena Wasylik, Liber i Daria Hrynko.
festyn komunalnika w Tczewie

Autor: Jacek Cherek

Urząd Miejski w Tczewie zadbał o dobre nastroje najmłodszych uczestników wydarzenia. Były koło niespodzianek – strefa malucha oraz stanowiska do zaplatania warkoczyków. Warsztaty i różnego rodzaju konkurencje dla dzieci poprowadziły Miejska Biblioteka Publiczna oraz Fabryka Sztuk, a do świata gier i zabaw zabrały dzieci Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, straż miejska oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Do grona współorganizatorów dołączył także Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, który udostępnił energorowery, bańki mydlane czy też tor wyścigowy. Miłośnicy czterech kółek mogli zasiąść za kierownicą pojazdów Zakładu Usług Komunalnych, a Salon British Auto Zdunek Gdańsk zaprezentował cztery modele samochodów marek Land Rover i Jaguar. Oj, było na czym oko zawiesić.

W wydarzenie zaangażował się także Caritas, który zapewnił darmowe dmuchańce oraz koncert Libero.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Tczew zapraszał na bezpłatny popcorn oraz kawę i herbatę. Organizatorzy pomyśleli o darmowym transporcie na miejsce festynu. Na bulwar można było dojechać piętrowym autobusem podstawionym przez miejskiego przewoźnika P.A. Gryf.

festyn komunalnika w Tczewie
(fot. Jacek Cherek)
(fot. Jacek Cherek)

Dzieci entuzjastycznie reagowały na młodzież, która aktywnie włączyła się w festyn samorządowo-komunalny i ucharakteryzowała się w najbardziej popularne postacie z bajek oraz w superbohaterów. Batmana, Supermana, Spidermana, Królewnę Śnieżkę, Elsę i Annę z Krainy Lodu oraz miejskiego Skrzata Samborka można było spotkać w różnych zakątkach Bulwaru nad Wisłą.

Oprócz atrakcji dla ducha, było też i coś dla ciała, a dokładniej dla podniebienia. Na stanowisku Koła Gospodyń Wiejskich z Rokitek można było zakupić swojskie ciasta oraz pierogi – mniam!

Organizatorami wydarzenia był Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki wraz z jednostkami i spółkami komunalnymi (Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury i Sztuki, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, Straż Miejska). Do współpracy włączyli się także: Caritas, CKZ Nauka, OHP, Clean-Bud, PUM.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama