Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Na ryneczku stanęła odblaskowa choinka. Obdzieli odblaskami pieszych i rowerzystów

Daj odblaskowi drugie życie – niech nie leży w szafce skrycie. Pod takim hasłem ruszyła w Gminie Lubichowo akcja mająca na celu edukowanie dzieci, jak ważne są odblaski na drodze. Przypominać o tym będzie unikatowa, odblaskowa choinka, która stanęła na lubichowskim rynku.
(Fot. UG Lubichowo)

Urząd Gminy Lubichowo zachęca mieszkańców, wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami i wujkami do przyłączenia się do akcji. 

„W domach w szufladach czy na dnie szaf znajdują się elementy odblaskowe otrzymane przy okazji różnych akcji. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, na ryneczku w Lubichowie stanęła choinka, na którą to właśnie dzieci ze szkół i przedszkoli przygotowały świąteczne dekoracje z elementami odblaskowymi” – informuje lubichowski magistrat.

Dzięki takiemu działaniu mieszkańcy będą dzielić się odblaskami z tymi, którzy ich nie posiadają. Każdy bowiem uczestnik ruchu drogowego nieposiadający takiego odblasku będzie mógł podejść i wziąć go z choinki niczym otrzymany prezent od św. Mikołaja.

– Idea jest taka, by dzieci, ich rodzice i osoby starsze odszukały w szufladach, szafach i innych zakamarkach elementy odblaskowe, które dostaną drugie życie – mówi Marek Konkolewski, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pomysłodawca akcji. – Ta choinka, którą przyozdobią, będzie nie tylko żywa z natury, ale będzie żyć życiem tych elementów odblaskowych, które będziemy napotykać na drogach. Mam nadzieję, że będą służyć pieszym oraz rowerzystom na nieoświetlonych drogach gminy Lubichowo, Kociewia i całego Pomorza.

Odpalenie choinki odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia, o godz. 17:00 w Lubichowie.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama