Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Konkurs haftu kaszubskiego w Lini został rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto XXVII Wojewódzki/Ogólnopolski Konkurs "Haft kaszubski im. Edmunda Szymikowskiego - Linia 2022". Wpłynęło 386 prac, pochodzących od 220 autorów, co warto podkreślić aż 126 dzieci. Prace ukazują bogatą formę wszystkich szkół haftu kaszubskiego.
Fot. Janina Stefanowska

Konkurs haftu kaszubskiego organizowany jest przez Gminny Dom Kultury w Lini od 1996 roku. Chodzi o przedstawienie i zachowanie wszystkich szkół haftu kaszubskiego. To również znakomita okazja dla uczestników - zapoznania się z kompozycją wzorów w poszczególnych szkołach, z technikami wykonywania haftów barwnych i czepcowych. 

Wpłynęło 386 prac, które pochodziły od 220 autorów, w tym gronie 88 dorosłych, 5 młodzieży i 126 dzieci. 

Jak podkreślono w konkursowym protokole, w bieżącym roku zwracały uwagę prace haftu czepcowego, inspirowane dawnymi czepcami pochodzącymi ze zbiorów Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Jurorzy zauważyli, że haft kaszubski coraz częściej wykorzystywany jest na współczesnych przedmiotach użytkowych. Potwierdzili też wysoki poziom wykonania prac i z zadowoleniem przyjęli rosnącą liczbę uczniów szkół podstawowych w gronie uczestników.

Nagrody marszałka województwa pomorskiego. Dzieci do klasy IV: 1. Maria Richert (Żukowo); 2. Natalia Świątek - Brzezińska (Brzeźno Szlacheckie) i Maria Pruszyńska (Żukowo); 3. Hanna Ziółkowska (Żukowo). Dzieci klas V - VIII: 1. Karolina Albrecht (Brzeźno Szlacheckie); 2. Kinga Lejk (Linia); 3. Alicja Jencen (Żukowo). Młodzież: 1. Martyna Płotka (Żukowo); 2. Dominika Płotka (Sierakowice) i Agata Warszyńska (Tuchola); 3. Wiktoria Bulczak (Wierzchucino) i Zofia Goyke (Wierzchucino). Dorośli: 1. Bogumiła Gregorczyk (Człuchów); 2. Teresa Mejna-Kopania (Pruszcz Gdański); 3. Alina Król (Gdańsk).

Czepce. Dorośli. 1 miejsca: Helena Fert (Przechlewo); Bożena Treszczyńska (Człuchów); Teresa Dembkowska (Wejherowo); Anna Czurejno (Człuchów); Helena Megger (Przechlewo); Ludwika Wessering (Wejherowo); Zbigniewa Mysłek (Człuchów); Hanna Kozłowska (Tuchola); Maria Pruska (Przechlewo); Halina Sala (Tuchola); Anna Przytarska (Kęsowo); Elżbieta Żuławska (Gdańsk); Dorota Marszałkowska (Gdynia); Beata Butowska (Rumia); Izabela Denc (Gdynia); Irena Peplińska (Brusy); Izabela Bliźniewska (Borowo); Agnieszka Sosnowska-Morawska (Bojano); Danuta Niechwiadowicz (Gdańsk); Maria Sikora (Kiełpino).

2 miejsca: Wanda Walkusz (Linia); Józefa Sitarz (Przechlewo); Wanda Krzymińska (Gdańsk); Maria Płotka (Żukowo); Iwona Lewandowska (Tuchola); Halina Prądzyńska-Wieżel (Człuchów); Maria Sala (Tuchola); Zofia Magulska (Reda); Irena Bartczak-Nowak (Rumia); Małgorzata Gruba (Żukowo); Maria Michałowska (Wejherowo); Bogumiła Błażejewska (Tuchola); Krystyna Badtke (Tuchola); Teresa Dominik (Wejherowo); Gabriela Wrońska (Kiełpino); Mariola Pankau (Gdynia); Danuta Leszczyńska (Kłodowa); Elżbieta Śliwińska (Pruszcz Gdański); Ewa Rathnów (Gdynia); Aleksandra Ogiela (Gdańsk).

3. miejsca: Agnieszka Jakubicz (Białystok); Hanna Płotka (Barwik); Barbara Karnecka (Tuchola); Anna Barsowska (Chwaszczyno); Elżbieta Lewandowska (Człuchów); Stanisława Parol (Tuchola); Anna Ledwożyw (Starogard Gdański); Alina Kirszling (Kielno); Irena Płottke (Gdańsk); Teresa Mejna-Kopania (Pruszcz Gdański).

Fot. Janina Stefańska

Wyróżnienia: Jolanta Pawelska (Tuchola); Ewa Siekierska (Mąkowarsko); Aleksandra Hinc (Banino); Barbara Kasprzyk (Łódź); Józefa Stańczyk (Mielec); Elżbieta Malewska (Wejherowo); Renata Delevaux (Rekowo); Małgorzata Wyszyńska (Skępe); Barbara Trotzka (Orle); Anna Kozakowska (Żukowo); Ewa Kur (Dębki); Anna Kopiszka (Żalno); Salomea Rzeszewicz (Chwaszczyno); Wiesława Samp (Chwaszczyno); Lucyna Bychowska (Glincz); Anna Prill (Pruszcz Gdański); Stefania Orzikowska (Gdańsk); Jadwiga Sikora (Pruszcz Gdański); Krystyna Kłosowicz (Jaworzno); Halina Deja (Tuchola); Jutyna Dubiel (Austria); Zofia Radomska (Łęgowo).

Dzieci klas I-IV. 1 miejsca: Antonina Gruba (Żukowo); Jan Gruba (Żukowo); Marcelina Cirocka (Żukowo); Laura Kisiel (Żukowo); Nikola Czoska (Żukowo); Aleksandra Fischer-Katczyńska (Brzeźno Szlacheckie); Anna Rajewska (Żukowo); Łucja Dzierżawiec (Żukowo); Paulina Kuchta (Żukowo); Marta Dopieralska (Żukowo); Weronika Selonke (Żukowo); Pola Brzuskiewicz (Żukowo); Paulina Selonke (Żukowo).

2 miejsca: Hanna Pułka (Żukowo); Michał Musiałowski (Żukowo); Zuzanna Cyperska (Żukowo); Natasza Mach (Żukowo); Róża Jereczek (Żukowo); Adrianna Szeląg (Żukowo); Pola Karczewska (Żukowo); Jagoda Musiałowska (Żukowo); Malwina Kiszko (Żukowo); Milena Richert (Żukowo); Jakub Świątkiewicz (Żukowo); Honorata Solecka (Żukowo); Florentyna Markowska (Żukowo); Eliza Szwat (Żukowo); Natalia Konkol (Żukowo); Kaja Rogall (Żukowo); Aniela Zmuda-Trzebiatowska (Brzeźno Szlacheckie); Hanna Kossak-Główczewska (BrzeźnoSzlacheckie); Aurelia Niklas (Żukowo); Konstancja Wydrowska (Żukowo).

3 miejsca: Nikola Szymańska (Żukowo); Joanna Mucha (Żukowo); Oliwia Konkol (Żukowo); Samuel Ulenberg (Żukowo); Faustyna Dawidowska (Żukowo); Ksawery Formela (Żukowo); Zuzanna Torłop (Żukowo); Maja Kreft (Miszewo); Emilia Poznańska (Miszewo); Maja Kosowska (Miszewo); Aleksandra Depka-Prądzińska (Brzeźno Szlacheckie). 

Wyróżnienia: Hanna Sobkowiak (Miszewo); Julia Walder (Żukowo); Filip Baranowski (Żukowo); Paweł Głodowski (Żukowo); Artem Haladzhy (Żukowo); Jakub Trepczyk (Żukowo); Maja Walder (Żukowo); Oliwer Kłosiński (Żukowo); Adam Hinc (Żukowo); Mateusz Ginter (Brzeźno Szlacheckie); Natalia Siekierkowska (Brzeźno Szlacheckie); Monika Zmuda-Trzebiatowska (Brzeźno Szlacheckie); Zuzanna Block (Tuchom); Adrianna Kulas (Tuchom); Marta Morawska (Linia); Aron Fedde (Brusy); Katarzyna Roztalska (Miszewo).

Fot. Janina Stefańska

Klasy V-VIII. 1 miejsca: Mateusz Bielawa (Żukowo); Weronika Rybandt (Żukowo); Anna Lonn (Wierzchucino); Barbara Drewczyńska (Żukowo); Amelia Płotka (Sierakowice); Izabela Kossak-Główczewska (Brzeźno Szlacheckie); Artur Pupka-Lipiński (Brzeźno Szlacheckie); Maja Kwidzińska (Żukowo); Weronika Stoltmann (Brzeźno Szlacheckie); Maja Pranczke (Żukowo); Marta Lemanczyk (Brzeźno Szlacheckie).

2 miejsca: Jakub Wolf (Żukowo); Dominika Lemanczyk (Brzeźno Szlacheckie); Aleksandra Kołazińska (Żukowo); Marta Konkol (Żukowo); Amelia Koprowska (Żukowo); Zuzanna Nikiel (Żukowo).

3. miejsca: Eliza Kwidzińska (Kętrzyno); Wiktoria Kamińska (Brzeźno Szlacheckie); Anna Piekarska (Brzeźno Szlacheckie); Jakub Kossak-Główczewski (Brzeźno Szlacheckie); Karolina Fischer-Katczyńska (Brzeźno Szlacheckie).

Wyróżnienia: Artur Pelowski (Piaszczyna); Anna Klaffke (Wierzchucino); Wiktoria Trepczyk (Niepoczołowice); Julia Darznik (Niepoczołowice); Wiktoria Strzelecka (Piaszczyno); Robert Pupka-Lipiński (Brzeźno Szlacheckie); Aleksandra Kurp (Brzeźno Szlacheckie); Kacper Bajer (Zagórzyca); Wiktoria Rosochacka (Zagórzyca); Maja Selonka (Zagórzyca); Lena Pałucka (Zagórzyca); Zuzanna Dróżdż (Zagórzyca); Martyna Jaskólska (Zagórzyca); Maja Rostkowska (Zagórzyca); Maja Hinz (Zagórzyca); Wiktoria Myszkowska(Zagórzyca).

Fot. Janina Stefańska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama