Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pogoda na długi weekend. Ciepłe dni na Pomorzu

Według synoptyków IMGW, długi weekend ma nas oswoić z prawdziwie letnią pogodą. Jeżeli sprawdzą się ich prognozy, również na Pomorzu czekają nas przynajmniej dwa, bardzo ciepłe dni. W sobotę oraz niedzielę, temperatura ma wzrosnąć nawet do 28 st. C, chociaż tak wysokiej nie należy spodziewać nad samym morzem. Jednocześnie mogą wystąpić przelotne deszcze, a w niedzielę burze.
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

W minionych tygodniach pogoda nie rozpieszczała mieszkańców Pomorza. Gdy w środkowej oraz południowej Polsce notowano w dzień 24-26 st. C, na Kaszubach czy Żuławach musieliśmy zadowolić się temperaturą niższą o przynajmniej kilka stopni. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zmiana może przyjść wraz z rozpoczętym długim weekendem. I chociaż temperatury w Gdańsku czy na Półwyspie Helskim raczej nie będą tak wysokie jak w Krakowie czy Wrocławiu, gdzie spodziewane jest przekroczenie 30 st. C, wiele wskazuje, że aura będzie sprzyjać plażowiczom.

Upały w sobotę oraz niedzielę

W Boże Ciało na Pomorzu temperatura oscylować ma w granicach 20-22 st. C, za wyjątkiem strefy brzegowej, gdzie można spodziewać się od 18 do 20 st. C. W dzień przeważać będzie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, a nad samym morzem wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Podobnie będzie w piątek, z tą różnicą, że po południu zachmurzenie przejdzie z umiarkowanego do dużego, z lokalnymi, przelotnymi opadami deszczu, zwłaszcza na wschodzie województwa.

W sobotę, na terenie woj. pomorskiego można już spodziewać się temperatury maksymalnej od 25 st. C do 28 st. C, a nad morzem ok. 23 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie mogą pojawić się również słabe opady deszczu.

Z kolei w niedzielę zachmurzenie będzie przeważnie duże. IMGW przewiduje przelotne opady deszczu, a po południu burze. Prognozowana wysokość opadów to 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C na północy, do 28 st. C na południu województwa. Podczas burz wiatr w porywach może osiągnąć 65 km/h.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama