Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Pomorskie drużyny w III lidze zachowały byt

Wszyscy nasi III-ligowcy zachowali byt w tej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon. Mimo przegranych w ostatniej kolejce Bałtyku Gdynia i GKS Przodkowo udało im się utrzymać. W przyszłym sezonie dołączy do nich Gedania 1922 Gdańsk.
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Bałtyk przegrał w Gdyni z Jarotą Jarocin 1:2, a GKS Przodkowo w derbach regionu w Starogardzie z KP 2:4, ale o nie przeszkodziło im w zachowaniu statusu III-ligowców. Nieco wyżej w klasyfikacji na mecie sezonu w tej klasie rozgrywek byli KP Starogard (11 miejsce) i Stolem Gniewino (12). Bałtyk skończył zmagania na 14. pozycji, a GKS Przodkowo na 15. Do IV ligi spadły Bałtyk Koszalin i Kluczevia Stargard Szczeciński. Elana Toruń wcześniej wycofała się z rozgrywek. Awans do II ligi wywalczyła Kotwica Kołobrzeg.

Rozgrywki IV ligi na Pomorzu wygrała Gedania 1922 i ona awansowała do III ligi. W sobotę rozegrano jednak ostatnie mecze w grupie spadkowej, które zdecydowały o tym, które z drużyn spadły do V ligi, a które utrzymały w IV lidze. Oto rezultaty: GKS Kowale – Anioły Garczegorze 3:0, Jantar Ustka – Czarni Pruszcz Gdański 0:2, MKS Władysławowo – Chojniczanka II Chojnice 2:1, Orkan Rumia – Pogoń Lębork 2:4, Sparta Sycewice – Wierzyca Pelplin 2:0. Do V ligi spadają: Borowiak Czersk, Jantar Ustka i Orkan Rumia.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama