Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Grand Prix Polski [nl] w Mölkky w Tczewie na zmodernizowanym Stadionie Miejskim

Już w sobotę 9 lipca, Dzień otwarty Stadionu Lekkoatletycznego im. Alfonsa Guzińskiego w Tczewie, a podczas niego, m.in. Grand Prix Polski w Mölkky. Do grodu Sambora zjedzie około 100 zawodników tej gry.
Mölkky jest coraz popularniejszą grą w Tczewie (fot. UM Tczew)

Oprócz emocji czysto sportowych na uczestników Dnia otwartego czekają liczne atrakcje. Organizatorzy przygotowują mnóstwo zajęć dla najmłodszych. Będą m.in.: dmuchaniec, kurtyna wodna, tor przeszkód, unihokej na trawie, zumba dla dzieci, gry, zabawy, konkursy z nagrodami, food truck, wata cukrowa.

Mölkky powstała zaledwie kilkanaście lat temu w oparciu o tradycyjną grę fińską. W krótkim czasie stała się ona światowym fenomenem. W wielu państwach rozgrywane są krajowe mistrzostwa, a w Finlandii corocznie także mistrzostwa świata.

(fot. UM Tczew)

Mölkky to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia.

Potrzebne jest celne oko, trochę umiejętności i sporo szczęścia (przynajmniej w przypadku debiutantów) i można grać w Mölkky. Ta tradycyjna fińska gra, przypominające nieco kręgle, w krótkim czasie stała się światowym fenomenem i ma swoich amatorów także w Tczewie.

Grand Prix Polski w Mölkky rozegrane zostanie na stadionie lekkoatletycznym w Tczewie (fot. UM Tczew)

Pierwszy Turniej Mölkky w grodzie Sambora odbył się zaledwie w październiku 2021 roku.

W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.

(fot. UM Tczew)

W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.

(fot. UM Tczew)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaCzec Księgarnia Kaszubsko-Pomorska
Reklama