Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zabójstwo na Przeróbce. Policja zatrzymała podejrzanego

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo 68-latka z Gdańska. Do zdarzenia doszło na Przeróbce. Zatrzymany usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Grozi mu nawet dożywocie.

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

W minioną środę policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednym z bloków na Przeróbce zostało znalezione ciało mężczyzny. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjny technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Podczas czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że zmarły to 68-latek z Gdańska, a do śmierci mężczyzny doszło w wyniku działania osób trzecich.

Śledczy podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek 57-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zabójstwo na Rajskiej w Gdańsku. Jest akt oskarżenia

Kilka dni później, na terenie dzielnicy Stogi kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 57-latka podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Śródmieście. Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez funkcjonariuszy, prokurator przedstawił 57-latkowi zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyzna wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Za zabójstwo grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara więzienia 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama