Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Cztery osoby zatrzymane za włamanie na Jarmarku Świętego Dominika

Niemal na gorącym uczynku wpadło czworo gdańszczan, którzy w nocy z soboty na niedzielę (6/7 sierpnia) mieli dokonać włamania do samochodu i jednego z namiotów na Jarmarku Świętego Dominika w Gdańsku. Łup udało się zabezpieczyć, a domniemanym sprawcom jeszcze nie przedstawiono zarzutów. Niewykluczone, że mogą odpowiadać także za któreś z wcześniejszych, podobnych zdarzeń na wielkiej imprezie handlowej.
Jarmark św. Dominika, 2022

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Do włamań do furgonetki, w której została zbita szyba, oraz do stoiska-namiotu doszło w nocy z 6 na 7 sierpnia w rejonie Jarmarku Świętego Dominika, gdzie sprzedawane są antyki i starocie, a więc w okolicach Nowych Ogrodów. Funkcjonariusze, jak na razie, nie informują o wartości skradzionych przedmiotów.

– W nocy, tuż przed godziną 2:00 policyjni wywiadowcy otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do namiotu handlowego na terenie Jarmarku Świętego Dominika. W związku z tym zdarzeniem, policjanci zatrzymali 4 osoby: dwóch mężczyzn i dwie kobiety, a także ujawnili i zabezpieczyli zrabowane przedmioty. Zatrzymani to mieszkańcy Gdańska, policjanci ustalają okoliczności zdarzenia – zastrzega asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdańsk: Pomorskie Święto Rzemiosła na Jarmarku Świętego Dominika 30-31 lipca 2022 r.

Czworo podejrzewanych trafiło do policyjnego aresztu, na razie nie przedstawiono im zarzutów. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Policjanci prowadzą czynności związane ze zdarzeniami z nocy 7/8 sierpnia. Na pewno ustalają również, czy zatrzymana czwórka miała związek z wcześniejszymi podobnymi sytuacjami na Jarmarku Świętego Dominika.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Gdańsk: Włamania z kradzieżami na Jarmarku Św. Dominika. Dziesiątki tysięcy złotych strat


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama