Kotwica górą w Stężycy. Gedania 1922 znowu zwycięska!

Drugoligowi piłkarze Raduni nie dali rady zdobyć choćby punktu w meczu z beniaminkiem II ligi – Kotwicą Kołobrzeg. W III lidze po raz trzeci wygrała Gedania.
Drużyna Gedanii 1922 także na wyjazdach wspiera walczącego o powrót do zdrowia Seweryna Wrońskiego (fot. Michał Cielecki | GKS Gedania 1922)

W Stężycy kibice mogli zobaczyć w akcji swoją drużynę, ale także beniaminka na trzecim poziomie ligowych rozgrywek, czyli kołobrzeską Kotwicę. Ta drużyna jednak sprawia wrażenie bardzo dojrzałej jak na ten poziom rozgrywek i po ośmiu meczach prowadzi w tabeli z 22 punktami. Drużyna z Kołobrzegu wygrała już siedem spotkań i tylko raz zremisowała. Na dziś jest głównym kandydatem do awansu. Radunia przegrała 1:2, ale wygląda na to, że z Kotwicą jeszcze nie jedna drużyna straci punkty. Bramkę dla Raduni zdobył w 90. minucie meczu Bartosz Zynek.

W III lidze trwa zwycięska seria drużyny trenera Krystiana Ryczkowskiego, czyli Gedanii 1922. Drużyna nie tylko świetnie uczciła jubileusz 100-lecia powstania klubu, awansując do III ligi, ale także bardzo dobrze radzi sobie w tym towarzystwie. W sobotę gdańszczanie wygrali w wielkopolskim Kleczewie z Sokołem 2:1 (bramki: Michał Gajewski w 47. min. i Wojciech Zyska w 53, karny). Już w piątek w Gdyni Bałtyk podejmował bydgoskiego Zawiszę, z którym przegrał aż 1:5 (bramka dla Bałtyku: Marcel Sluga w 57. min). Stolem Gniewino zremisował 1:1 w Solcu Kujawskim z Unią (bramka: Mateusz Wachowiak w 60.). Swój mecz w Nowych Skalmierzycach z Pogonią przegrała 1:3 Cartusia (bramka: Mateusz Trela w 42. min.) oraz Klub Piłkarski, który uległ w Starogardzie 0:2 rezerwom Pogoni Szczecin.

W tabeli Gedania 1922 (10 pkt.) jest na 4. miejscu (do rozegrania mecz Świt Szczecin – Błękitni Stargard) ze stratą trzech punktów do lidera – Olimpii Grudziądz. 12. jest Cartusia (6 pkt.), 13. jest KP Starogard (6), 16. jest Bałtyk Gdynia (2 pkt.) i 18. Stolem Gniewino (1 pkt.)

W IV lidze na Pomorzu rozegrano 5. kolejkę spotkań. Rezultaty za portalem 90minut.pl: Pomezania Malbork – Gryf Słupsk, mecz przerwany w 62. min. przy stanie 1:1 z powodu ulewy. Grom Nowy Staw – Powiśle Dzierzgoń 2:0, Jaguar Gdańsk – GKS Kolbudy 2:1, KTS-K Luzino – MKS Władysławowo 2:0, Czarni Pruszcz Gdański – GKS Kowale 4:1, Arka II Gdynia – Gryf Wejherowo 1:3, Anioły Garczegorze – Wierzyca Pelplin 2:1, Chojniczanka II Chojnice – Pogoń Lębork 3:1, Sparta Sycewice – Borowiak Czersk 1:1, Bytovia – Jantar Ustka 1:1.