Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mężczyzna potrącony przez pociąg trafił do szpitala, miał mnóstwo szczęścia

O ogromnym szczęściu może mówić mężczyzna, który w czwartkowy wieczór wszedł na tory kolejowe w Malborku i został potrącony przez pociąg relacji Gdynia - Warszawa. Z urazem ręki trafił do szpitala. Policja prowadzi dochodzenie dla wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.
karetka

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

Potrącenie człowieka przez pociąg kończy się niestety najczęściej tragicznie. Tym razem było inaczej i opowiadający o zdarzeniu funkcjonariusze nie ukrywają, że poszkodowany miał całą furę szczęścia. Około godziny 20. pociąg relacji Gdynia - Warszawa na torowisku w rejonie ul. Słonecznej w Malborku potrącił tego mężczyznę. Na miejsce natychmiast udały się dwa zastępy strażaków z malborskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej, policjanci oraz ratownicy medyczni. 

Szybko okazało się, że idący torowiskiem mężczyzna odniósł bardzo lekkie - jak na zagrożenie - szkody. Był nietrzeźwy, miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Maszynista pociągu był trzeźwy.

Jak informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku, poszkodowany trafił do szpitala, natomiast policjanci podjęli dochodzenie dla wyjaśnienia wszystkich okoliczności. Wykluczono udział osób trzecich w całym zdarzeniu. Prawdopodobnie mężczyzna chciał skrócić sobie drogę, wybrał więc skrót przez tory, mimo zakazu wchodzenia na szlak kolejowy. 

Zdarzenie spowodowało oczywiście pewne utrudnienia w ruchu pociągów, choć gdyby doszło do tragedii, perturbacje byłyby o wiele większe. Policjanci apelują o maksymalną ostrożność i niewchodzenie na tory. Warto pamiętać, że przez Malbork przebiegają zmodernizowane linie kolejowe, którymi podążają pociągi rozwijające wysokie prędkości, m.in. Intercity Premium "Pendolino".


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama