Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Adam Mandziara odchodzi z Lechii Gdańsk

Przewodniczący rady nadzorczej Adam Mandziara postanowił rozstać się z Lechią. Jak pisze w swoim oświadczeniu: to efekt hejtu, nienawiści i zawiści panujących w klubie.
Adam Mandziara
(fot. Lechia Gdańsk)

Przewodniczący Rady Nadzorczej zapowiedział, że swoją rezygnację złoży 12 września po posiedzeniu rady.

Oto pełna treść komunikatu opublikowanego przez Adama Mandziarę na Instagramie:

- Podobno w życiu zawsze coś się kończy, żeby coś innego mogło się rozpocząć. Postanowiłem zakończyć swoją aktywność i zaangażowanie w strukturach Lechii Gdańsk. To oznacza też rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej. Jest mi bardzo przykro, ale nie mogę i nie chcę zaakceptować wydarzeń, które nastąpiły w ostatnich dniach i tygodniach. Respekt, lojalność, zaangażowanie oraz pasja są podstawą do działania w klubie. W Lechii mi tego w ostatnim czasie kompletnie brakuje. Pisałem o tym już w sierpniu członkom Zarządu Lechii Gdańsk. Czas by to oni przejęli większą odpowiedzialność za klub. Ja odcinam się od nienawiści, zawiści i hejtu jakie - przykro mi o tym pisać - ale w otoczeniu Lechii, panują na co dzień.
Swoją rezygnację złożę 12 września, tuż po posiedzeniu Rady Nadzorczej. Chcę za to mocniej skoncentrować się na innych biznesach i projektach, w które jestem zaangażowany. Nie odcinam się od piłki, bo całe swoje życie spędziłem z piłką.
Klubowi życzę powodzenia, kibicom tylko samych dobrych, sportowych emocji –
pisze Adam Mandziara.

ZOBACZ Lechia przegrywa, kibice na wiadukcie wywiesili transparent

Już kilka dni temu z zarządu gdańskiego klubu odeszli trzej jego członkowie: Piotr Zejer, związany ze środowiskiem kibiców oraz Robert Krupski i Michał Hałaczkiewicz. To efekt oczywistego konfliktu w strukturach zarządu, o którym w swoim oświadczeniu m.in. pisał Piotr Zejer. W tej chwili w zarządzie klubu został prezes Paweł Żelem oraz wiceprezes Agnieszka Syczewska i członek zarządu Edyta Ernest.

W radzie nadzorczej klubu po rezygnacji Adama Mandziary zostali: Adriana Seget, wiceprzewodnicząca rady nadzorczej, Marta Jabłońska i Dariusz Krawczyk, członkowie rady.

PRZECZYTAJ TEŻ  Lechia Gdańsk jest na dnie

Biorąc pod uwagę, że to wszystko dzieje się w przededniu – chyba wciąż aktualnych - pertraktacji na temat sprzedaży Lechii, to sytuacja wygląda kuriozalnie. Jak zapowiedziała Agnieszka Syczewska w najbliższych kilku dniach kibice i pracownicy klubu mogą spodziewać się komunikatu większościowego udziałowca Lechii na temat sprzedaży akcji klubu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama