Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kondolencje z Pomorza po śmierci królowej Elżbiety II

Nie żyje królowa Elżbieta II. Po jej śmierci, z całego świata, ale także z Pomorza płyną kondolencje. - Łączymy się w bólu z rodziną królewską i wszystkimi, którzy kochali ją, szanowali i cenili. Nigdy nie odwiedziła naszego miasta. Mamy jednak Gdański Teatr Szekspirowski, którego budowie patronował jej syn, książę Walii Karol. I mamy Szekspira, najbardziej brytyjskiego z poddanych - napisała Aleksandra Dulkiewicz.
(fot. https://www.flickr.com/photos/scottishgovernment/21086557488/ | Wikipedia)

Nie żyje Elżbieta II. Kondolencje płyną też z Polski

- Zasiadała na tronie przez 70 lat, a jej życiorys stanowi prawdziwą kronikę dziejów świata, zwłaszcza burzliwego wieku XX oraz olbrzymich geopolitycznych, społecznych i technologicznych zmian, których była świadkiem. Miałem zaszczyt poznać Ją osobiście - napisała premier w mediach społecznościowych. 

Kondolencje złożył także prezydent Andrzej Duda. - Od dziesięcioleci jest ucieleśnieniem wszystkiego, co czyni Wielką Brytanię naprawdę wielką - napisał na Twitterze.

Królową Elżbiętę II żegna także prezydent Gdańska.

- Łączymy się w bólu z rodziną królewską i wszystkimi, którzy kochali ją, szanowali i cenili. Nigdy nie odwiedziła naszego miasta. Mamy jednak Gdański Teatr Szekspirowski, którego budowie patronował jej syn, książę Walii Karol. I mamy Szekspira, najbardziej brytyjskiego z poddanych - napisała Aleksandra Dulkiewicz.

Słowa pożegnania zamieścił także były premier Donald Tusk.

- Królowa wspominając niejednokrotnie Bitwę o Anglię mówiła o bohaterstwie polskich pilotów, podkreślając, że obywatele Zjednoczonego Królestwa nigdy nie zapomną heroicznego wysiłku polskich pilotów podczas tamtej kampanii - napisał Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

- Świat opłakuje dziś, wraz z Wielką Brytanią, wielką Monarchinię - to słowa eurposłanki Magdaleny Adamowicz. 

Królową pożegnała również posłanka Lewicy Beata Maciejewska.

Kondolencje przekazała także przewodniczący Rady Miasta w Gdańsku Agnieszka Owczarczak. - W czerwcu obchodziła swój Platynowy Jubileusz związany z 70. rocznicą objęcia tronu. Z pewnością jest to koniec pewnej epoki - napisała na Facebooku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama