Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Wielki Maraton Czytelniczy dla każdej szkoły

Jeszcze tylko kilka dni - do 19 września - szkoły mogą zgłaszać się do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym. To konkurs dla tych uczniów, którzy uwielbiają czytać.
książka

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Lubicie czytać i rozmawiać o przeczytanych książkach? Jeśli tak, to Wielki Maraton Czytelniczy zdecydowanie jest dla Was! To ogólnopolski konkurs, skierowany do klas 2-8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół średnich. Jego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku i gdańskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 27, Zespół Szkół Specjalnych nr 1 oraz I Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

- Chęć uczestnictwa w konkursie nauczyciele lub bibliotekarze, pełniący rolę Szkolnych Opiekunów WMC powinni zgłosić do 19 września – przypominają organizatorzy.

Konkursowe zmagania odbywają się w czterech grupach wiekowych: „Spotkacie nowych przyjaciół"– klasy 2-3 szkół podstawowych

  • Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca"– klasy 4-6 szkół podstawowych
  • W lustrze książki"– klasy 7-8 szkół podstawowych
  • Na literackim szlaku"–szkoły ponadpodstawowe

Wielki Maraton Czytelniczy. Na czym polega?

Konkursowe zmagania trwają od września do marca. Na początku każdego miesiąca nauczyciel mówi uczniom biorącym udział w Maratonie, jaką książkę należy przeczytać. Potem uczniowie rozwiązują testy sprawdzające znajomość treści oraz rozumienie problematyki lektury dla każdej grupy wiekowej, sprawdzane przez szkolnych opiekunów Maratonu.

Po każdym teście szkolni opiekunowie konkursu wprowadzają punkty uzyskane przez uczniów do tabeli wyników w aplikacji. Szkoła może przystąpić do konkursu na każdym jego etapie, podobnie może to uczynić uczeń w swojej szkole

Jeśli zostanie wprowadzona nauka zdalna lub hybrydowa, testy będą rozwiązywane on line.

Wielki Maraton Czytelniczy ma już 13 lat

Wielki Maraton Czytelniczy został zainicjowany we wrześniu 2009 r. przez nauczycielki j. polskiego gdańskich szkół: Agatę Markiewicz-Babło, Małgorzatę Niechwiedowicz, Ewę Niechwiedowicz oraz bibliotekarza Zbigniewa Walczaka, początkowo tylko dla uczniów klas 4-6. W następnych latach poszerzano go o kolejne grupy wiekowe. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 63 tysiące uczniów, którzy przeczytali 299 książek (klasyka polska i światowa oraz najnowsze bestsellery).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa