Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pijany policjant z „drogówki” zasnął za kierownicą

Prokuratorski zarzut zagrożony karą więzienia i zawieszenie w pełnieniu obowiązków, które może skończyć się dyscyplinarnym zwolnieniem ze służby – to konsekwencje, jakie spotkały policjanta z „drogówki” Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. W poniedziałek, 19 września mężczyzna poza służbą, pod wpływem niemal 3 promili alkoholu zasnął za kierownicą auta. Nie był wówczas na służbie. O sprawie poinformowało Radio Gdańsk.
policja

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek w Kartuzach. Straż pożarna została tam wezwani do mężczyzny, który znajdując się za kierownicą samochodu z włączonym silnikiem na jednym z parkingów, nie dawał znaków życia. Kiedy strażacy w asyście policjantów przygotowywali się już do wybicia szyby w aucie i ewentualnej akcji ratunkowej, mężczyzna odzyskał świadomość. Został zbadany na obecność alkoholu w organizmie i okazało się, że przekracza ona 2,8 promila. Po ustaleniu jego tożsamości, wyszło na jaw, że to policjant z Wydziału Ruchu Drogowego lokalnej komendy policji – choć w momencie zatrzymania znajdował się on poza służbą.

- Niezwłocznie, decyzją komendanta powiatowego, funkcjonariusz został zawieszony. Rozpoczęto już procedurę dyscyplinarnego zwolnienia go ze służby - relacjonuje sierż. Aldona Domaszk, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Policjant z Nowego Dworu Gdańskiego zaopiekował się łosiem


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama