Bezstresowe zwycięstwo biało-czerwonych w Ergo Arenie

Polskie siatkarki pokonały Tajlandię 3:0. To było drugie zwycięstwo naszej reprezentacji w mistrzostwach świata. W środę mecz z Koreą Południową.

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Gdańsko-sopocka Ergo Arena jest miejscem rozgrywania fazy grupowej mistrzostw świata siatkarek. Grają tu reprezentacje występujące w grupie B, choć zmagania w tej grupie rozpoczęły się w holenderskim Arnhem. Holandia jest z Polską współgospodarzem światowego czempionatu w 2022 roku. Jeszcze tam Polki rozegrały pierwszy swój mecz z Chorwacją, który wygrały 3:1. Pozostałe spotkania w tej grupie będą rozgrywane w Ergo Arenie. Oto ich program: 28 września, 14.00: Tajlandia – Chorwacja, 28 września, 17.30: Turcja – Dominikana, 28 września, 20.30: Polska Korea Płd., 29 września, 14.00: Korea Płd. – Tajlandia, 29 września, 17.30: Turcja – Chorwacja, 29 września, 20.30: Polska Dominikana, 1 października, 14.00: Dominikana – Tajlandia, 1 października, 17.30: Korea Płd. – Chorwacja, 1 października, 20.30: Polska Turcja. Transmisje z meczów Polek w Polsacie Sport, TVP Sport, TVPSport.pl, aplikacji mobilnej oraz Smart TV.

Mecz z Tajkami zapowiadał się trudniej, niż ten z Chorwatkami. Tajlandia to drużyna, która wraca do szerokiej światowej czołówki. Polskie siatkarki i kibice przekonali się o tym podczas Ligi Narodów, gdzie wprawdzie nasze zawodniczki wygrały 3:2, ale to Tajlandia awansowała do najlepszej ósemki tych zmagań. Tajki prezentują odmienny od europejskiego stylu gry. Grają szybką, opartą na bardzo dobrej obronie, siatkówkę. Już w pierwszym meczu MŚ Tajki niespodziewanie pokonały Turczynki 3:2. To musiało dawać do myślenia polskim siatkarkom i ich trenerowi Włochowi Stefano Lavariniemu.

Polki rozpoczęły mecz z impetem. Szybko objęły prowadzenie i pewnie je kontrolowały wygrywając pierwszego seta do 17. W drugim początkowo role się odwróciły, bo to Tajki popełniały mniej błędów i do polowy drugiego seta one prowadziły. Polki przełamały rywalki i w drugiej części tej odsłony znowu dominowały na parkiecie. I w tym przypadku Polki penie wygrały tego seta do 17, grając bardzo pewnie. To był w ogóle bezstresowy mecz, bo zarówno Polki jak i Tajki, które rozgrzewały się przy linii bocznej, robiły to z uśmiechem na twarzy w rytm głośnej muzyki w Ergo Arenie.

Dobra atmosfera tego meczu udzieliła się także publiczności, ale to w przypadku polskiej siatkówki rzecz normalna.

Polskie siatkarki spokojnie i z uśmiechem na twarzach grały i wygrywały w trzecim secie, szybko pokonując Tajlandię 3:0 w swoim drugim meczu mistrzostw.

W środę Polska zagra w Ergo Arenie z Koreą Południową. Początek meczu również o godz. 20.30. Bilety na mecze można kupować na stronie ebilet.pl oraz w kasach Ergo Areny. Mistrzostwa świata potrwają do 15 października.

Polska – Tajlandia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

Polska: Korneluk, Witkowska, Górecka, Stysiak, Wołosz, Różański, Stenzel (libero).

Tajlandia: Guedpard, Thatdao, Hattaya, Pimpichaya, Ajcharaporn, Chatchu-On, Piyanut (libero)