Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Z dożywotnim zakazem, pijany i naćpany uciekał przed policją

Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, był pijany i pod wpływem narkotyków. Udało się go zatrzymać dopiero po pościgu. 27-letni mieszkaniec Słupska wpadł w Kościerzynie, gdy nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

We wtorek około godziny 1.00, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę dacii. Jednak kierujący tym autem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierowcą dacii. W pościg za nim włączyli się policjanci z drogówki.

Kierowca podczas ucieczki wyjechał na drogę krajową nr 20 w kierunku Bytowa, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w wysoki krawężnik uszkadzając przy tym auto. Mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać. Funkcjonariusze po kilku minutach zatrzymali kierowcę. Po sprawdzeniu policyjnych systemów funkcjonariusze ustalili, że 27-letniego mieszkańca Słupska obowiązuje dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W dodatku był pijany, alkotest wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast wstępne badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna był również pod wpływem amfetaminy. Policjanci znaleźli też kilkadziesiąt porcji marihuany, którą mężczyzna ukrył w ubraniach. 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków pomimo obowiązującego go dożywotniego zakazu. Mężczyzna usłyszał również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama