Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gigantyczne godło Polski sięgnie po rekord Guinnessa? Tworzy je 100 tys. drzew

Lasy Państwowe pokazały niezwykłe godło Polski w Nadleśnictwie Lipusz. Tworzy je 100 tys. drzew
Gigantyczne godło Polski sięgnie po rekord Guinnessa? Tworzy je 100 tys. drzew
2 sierpnia br. odbył się pierwszy etap postępowania o wpisanie „leśnej mozaiki" do Księgi rekordów Guinnessa. Wykonano wówczas pomiar geodezyjny z dokładnością do 0,5 m

Autor: Fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku /Leszek Pałys

W miejscu nawałnicy utworzyli godło ze 100 tys. drzew!

Jesienią 2018 r., na terenach zniszczonych przez nawałnicę, odbyła się społeczna akcja "Sadzimy Las dla Niepodległej na 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości". W terenie został wytyczony zarys godła Polski. Powierzchnia sadzenia to ponad 12 ha. Dzisiaj widać to z lotu ptaka, a nadleśnictwo ubiega się o Rekord Guinnessa. Ponad 400 modrzewi tworzy pazury i koronę, ponad 23 tys. brzóz układa się w orła, a 67 tys. sosen stanowi tło. Blisko 100 tys. drzew składa się na „Leśnego orła", który powstał w Nadleśnictwie Lipusz.

Sadzenie odbyło się 20 października 2018 r. w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W akcji wzięło udział 3 tys. osób. Na 12 ha posadzono 100 tys. drzew, które w zamyśle miały utworzyć godło Polski. Pomysłodawcami koncepcji posadzenia orła byli leśnicy wspólnie z harcerzami chorągwi Gdańskiej. Przy okazji upamiętniono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

2 sierpnia br. odbył się pierwszy etap postępowania o wpisanie „leśnej mozaiki" do Księgi rekordów Guinnessa. Wykonano wówczas pomiar geodezyjny z dokładnością do 0,5 m.

- Można już podziwiać z lotu ptaka te piękne zarysy naszego Orła Białego - napisało nadleśnictwo w mediach społecznościowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama