Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Policjanci z Pomorza z nowymi radiowozami. Są inaczej oznakowane

Osiem nowych radiowozów policyjnych pojawi się wkrótce na drogach województwa pomorskiego. Wydawać by się mogło, że to wydarzenie jakich wiele, systematycznie bowiem samochody policyjne są wymieniane, także z udziałem samorządów lokalnych. Nowe pojazdy kia sportage będą jednak nosić oznakowanie według nowego wzoru, który ma przynieść lepszą widoczność i dostrzeganie tych aut przez innych uczestników ruchu drogowego.
radiowóz

Autor: KWP Gdańsk

Systematyczna wymiana policyjnych radiowozów następuje właściwie bez przerwy, te pojazdy są bardzo intensywnie użytkowane i znacznie szybciej zużywają się niż auta cywilne. Osiem nowych samochodów kia sportage zostało zakupionych przy udziale finansowym samorządów lokalnych.

Do komend powiatowych w Chojnicach, Kartuzach i Pucku trafią radiowozy sfinansowane w całości przez miejscowe samorządy. Policjanci z Gdańska, Słupska, Bytowa, Pucka i Wejherowa otrzymają pojazdy zakupione dzięki wsparciu samorządów kwotą 65 tysięcy złotych do każdego auta. Cena nowej kia sportage z oznakowaniem to prawie 166,5 tys. zł. 

Nowe radiowozy są oczywiście sporym wsparciem dla funkcjonariuszy - kolejne generacje pojazdów są coraz lepiej i nowocześniej wyposażone, poza tym takie auta zapewniają większą niezawodność. Do tego dochodzi nowe oznakowanie, zgodne z wzorem oznakowania pojazdów policyjnych zaprezentowanego po raz pierwszy na tegorocznych targach Europol w Kielcach. 

Najnowsze wozy kia posiadają silniki benzynowe o pojemności 1598 ccm i mocy 110 kW, wyposażone w manualne skrzynie biegów, czujniki i kamery cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzoną zawartością oraz dedykowany policji system łączności.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama