Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Skarszewy będą miały pełnowymiarową krytą pływalnię

Skarszewy, jako pierwsza w powiecie starogardzkim gmina, będą miały pełnowymiarową krytą pływalnię. Podpisano już umowę na realizację tego zadania. Basen wybuduje firma B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z Pruszcza Gdańskiego. Gmina pozyskała 11,6 mln zł na budowę tego obiektu oraz związaną z nim sieć ciepłowniczą.
Skarszewy będą miały pełnowymiarową krytą pływalnię

Autor: UM Skarszewy | Wizualizacja

Oczekiwana przez wielu pływalnia, zostanie wykonana za ponad 27 mln zł w ciągu 23 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. To oznacza, że pierwsi miłośnicy pływania będą mogli skorzystać z obiektu jesienią 2024 roku. Zdaniem burmistrza to strategiczna inwestycja.

- Jestem przekonany, że jest to wielki skok w rozwoju Skarszew – mówi burmistrz Skarszew Jacek Pauli. - Rozbudowa infrastruktury spowoduje, że mieszkańcy, osoby pracujące w naszych zakładach, ich dzieci, będą wiązać przyszłość właśnie ze Skarszewami. Ten obiekt będzie też świetną ofertą dla całego Kociewia. Basen zmieni całkowicie myślenie o gminie Skarszewy, sprawi, że stanie się ona integralnym elementem rozwoju naszego regionu.

Przypomnijmy, gmina Skarszewy otrzymała, w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych, 11,6 mln zł na budowę tego obiektu i związanej z nim sieci ciepłowniczej. 5 mln zł dofinansowania na budowę pływalni pochodzi z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury.

Jestem przekonany, że jest to wielki skok w rozwoju Skarszew. Ten obiekt będzie też świetną ofertą dla całego Kociewia. Basen zmieni całkowicie myślenie o gminie Skarszewy, sprawi, że stanie się ona integralnym elementem rozwoju naszego regionu.

Jacek Pauli / burmistrz Skarszew

- Skarszewy wyrastają nie tylko na historyczną stolicę województwa, ale także w zakresie inwestycji mają imponujące wyniki – powiedział podczas uroczystego podpisana umowy z wykonawcą budowy krytej pływalni poseł Kazimierz Smoliński.

- Nasza kryta pływalnia będzie służyła nie tylko mieszkańcom – mówi Jacek Pauli. - Będzie także spełniała wymogi stawiane obiektom wykorzystywanym do pływania sportowego. Kryta pływalnia będzie obiektem współgrającym z już funkcjonującą halą widowiskowo – sportową w Skarszewach. Basen będzie w bezpośrednim sąsiedztwie hali. To nie wszystkie elementy kompleksu sportowo – rekreacyjnego jakie będą do dyspozycji mieszkańców. W najbliższych latach zamierzamy jeszcze wybudować bezpośrednio za halą widowiskowo – sportową strzelnicę. Do tego wspólny parking, ogrodzenie, media, także drogi przeciwpożarowe.

Budynek pływalni powstanie w sąsiedztwie Skarszewskiego Centrum Sportu przy ul. Kościerskiej. Część pływacka podzielona będzie na cztery tory i część rekreacyjną, o wymiarach o standardowej długości basenów olimpijskich (25 m), całkowitej szerokości 12,5 m. i głębokości 1,10m - 1,80 m w części pływackiej oraz w części rekreacyjnej 1,10 - 1,20 m., gdzie zamontowane będą atrakcje wodne typu: masaż karku, masaż ścienny, gejzer dna, ławeczka podwodna. W hali basenowej znajdzie się brodzik dla osób niepływających o wymiarach 5x 12,5 m z atrakcjami typu masaż karku oraz wanną z hydromasażem. Przewidziano też miejsce dla publiczności, w formie trybuny wzdłuż basenu pływackiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama