Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Poważny wypadek pod Żukowem! Duże utrudnienia w ruchu

Służby ratunkowe informowały o nieprzejezdnej drodze krajowej nr 7 w Żukowie w powiecie kartuskim. Powodem utrudnień był wypadek, do którego doszło w środę, 30 listopada ok. godz. 13:00 przy wjeździe do tej miejscowości od strony Gdańska. Na skutek zderzenia trzech aut, obrażeń doznały dwie osoby. Działania na miejscu zdarzenia już się zakończyły.
wypadek, znak

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

Aktualizacja

godz. 15:30

Służby zakończyły działania na miejscu wypadku.

Wcześniej

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb ratunkowych w środę, 30 listopada o godz. 12:58. Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, w wyniku zderzenia trzech aut, dwie osoby odniosły obrażenia.

– Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 7 w Żukowie, na wysokości sklepu Dino – mówi bryg. Łukasz Płusa. – W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz jeden ciężarowy. Droga jest całkowicie zablokowana.

PRZECZYTAJ TEŻ: Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej niedaleko Brus! W akcji śmigłowiec LPR

Na miejscu interweniują policja, zespół ratownictwa medycznego oraz trzy zastępy straży pożarnej. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Wypadek pod Żukowem! Wyznaczono objazdy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w związku z wypadkiem wyznaczono objazdy.

– Objazd od strony m. Kartuzy odbywa się przez DK20, natomiast od strony Gdańska drogami powiatowymi – poinformowała GDDKiA.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka