Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

„Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka?”. Spotkanie z autorami książki

O wymieraniu roślin i zwierząt, efekcie cieplarnianym, śladzie węglowym, odnawialnych źródłach energii, a także wpływie pandemii COVID-19 na ocieplenie klimatu będzie można podyskutować z autorami książki popularnonaukowej pt. „Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka?”. Spotkanie odbędzie się w środę, 7 grudnia o godz. 18:00 w klubie Kwadratowa w Gdańsku.
człowiek, Ziemia

Autor: Materiały prasowe

Zagrożenia egzystencjalne, związane w dużej mierze z niszczącą działalnością człowieka, powodującą niepokojące zmiany klimatu i utratę bioróżnorodności na naszej planecie, to temat książki popularnonaukowej pt. „Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka?” autorstwa Zygfryda Witkiewicza, Waldemara Wardenckiego i Anny Świercz.

Książka jest starannie wydana przez Bogucki Wydawnictwo Naukowe – bogato ilustrowana, a jej zasadniczym walorem są różnorodność i aktualność tematów, opisywanych przez autorów językiem barwnym i zrozumiałym dla każdego czytelnika.

„Czy Ziemia przetrwa inwazję człowieka?”. Promocja książki

W klubie Kwadratowa w Gdańsku (ul. Siedlicka 4) w środę, 7 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się promocja tej książki. Gośćmi spotkania będą:

  • prof. Waldemar Wardencki

oraz – zdalnie – pozostali autorzy:

  • prof. Anna Świercz
  • i prof. Zygfryd Witkiewicz.

PRZECZYTAJ TEŻ: Klimatyczna odpowiedzialność biznesu. Jak ją wykrzesać?

Moderatorami spotkania będą: mgr Danuta Siemińska, autorka cyklu tekstów „Twarze Politechniki” oraz prof. Andrzej Gardzilewicz z Instytutu Maszyn Przepływowych PAN, znawca zagadnień energetycznych.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki. Wstęp wolny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak Szwajcarzy chronią środowisko? Wystawa na Politechnice Gdańskiej

Waldemar Wardencki – absolwent Wydziału Chemicznego PG, prodziekan tego wydziału w latach 2002-2005, od 2017 roku Profesor Emeritus PG, ekspert z zakresu chemii analitycznej i ochrony środowiska. Prowadził wykłady na kilku uniwersytetach europejskich i w Chinach. Członek Komitetu Chemii Analitycznej PAN; od maja 2021 roku – przedstawiciel Komitetu Naukowego Koalicji Klimatycznej. Obecnie pracuje w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama