Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożar budynku mieszkalnego [nl] w Kartuzach! Obrażeń doznała jedna osoba

Pięć zastępów straży pożarnej wczesnym rankiem w poniedziałek, 19 grudnia gasiło budynek mieszkalny w Kartuzach. Straty wstępnie oszacowano na ok. 80 tys. zł. W wyniku pożaru, ucierpiała jedna osoba, która trafiła do szpitala.
pożar budynku w Kartuzach

Autor: KP PSP Kartuzy

Zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Słowackiego w Kartuzach do kartuskiej komendy straży pożarnej wpłynęło w poniedziałek, 19 grudnia o godz. 4.30.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili, że pali się pokój na parterze – informuje mł. bryg. Marek Szwaba, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. – Ogień widoczny był przez uszkodzone okna. W całym mieszkaniu panowało silne zadymienie. Jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej właściciel ewakuował 58-latkę.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pożar domu jednorodzinnego. Z ogniem walczy 12 zastępów

Kobieta, w wyniku przebywania w zadymionym pomieszczeniu, miała objawy podtrucia dymem. Strażacy udzieli jej przedmedycznej pomocy. Po przyjeździe karetki pogotowia ratunkowego 58-latka została zabrana do szpitala.

– W trakcie działań, udało się uratować także przebywającego w budynku pieska – dodaje mł. bryg. Marek Szwaba. – Spaleniu uległ pokój wraz z wyposażeniem (meble, sprzęt rtv). Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały okopcone. Straty wyrządzone przez pożar to, wstępnie, około 80 tys. zł.

Działania straży zakończyły się o godz. 5.40. W akcji uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama