Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Adwokat Katarzyna R. trafi na obserwację psychiatryczną

Adwokat Katarzyna R., która kilka miesięcy temu ugodziła nożem w Słupsku dwóch mężczyzn, trafi na obserwację psychiatryczną.
wyrok, sąd, Temida
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne) 

Sąd Okręgowy w Słupsku podjął we wtorek, 3 stycznia, decyzję, iż 39-letnia adwokat Katarzyna R. zostanie skierowana na obserwację psychiatryczną do szpitala w Starogardzie Gdańskim. Aktualnie kobieta jest tymczasowa aresztowana.

Decyzja sądu to pokłosie zdarzeń, do których doszło 5 sierpnia 2022 roku w nocy w Słupsku. Około 23 Katarzyna R. miała nożem zranić dwóch mężczyzn z wieku 39 i 36 lat. Podejrzana została zatrzymana dwie godziny później przez słupskich policjantów, którzy zabezpieczyli nóż, którego kobieta miała użyć w stosunku do ranionych w zdarzeniu mężczyzn oraz siekierę (która ostatecznie nie została użyta).

Po oględzinach miejsca zdarzenia oraz dokonaniu czynności dowodowych z udziałem świadków Katarzyna R. usłyszała cztery zarzuty: usiłowania zabójstwa nożem 36-letniego mieszkańca Słupska, spowodowanie nożem obrażeń ciała poniżej 7 dni u 39-letniego mieszkańca Słupska, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (miała powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji oraz znieważenia ich podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama