Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożar kamienicy w Słupsku! Dwie osoby trafiły do szpitala

W Słupsku w nocy z poniedziałku na wtorek, 16/17 stycznia płonęła kamienica w Słupsku. Do pożaru doszło w ponadstuletnim budynku przy ul. Tuwima. Dwie osoby trafiły do szpitala w Słupsku.
pożar kamienicy w Słupsku

Autor: asp. sztab. Tomasz Orłowski, Mikołaj Lenart

Zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Tuwima do stanowiska kierowania komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku wpłynęło w poniedziałek, 16 stycznia o godzinie 22.15.

– Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęte są lokale w obrębie poddasza użytkowego – informuje mł. kpt. Piotr Basarab, oficer prasowy komendanta miejskiego w Słupsku. – Z ogniem walczyło 16 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dodatkowe zastępy zostały zadysponowane do zabezpieczenia operacyjnego miasta.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pożar w Gdyni. Śmigłowiec zabrał poparzonego do szpitala

Część mieszkańców budynku opuściła go przed przyjazdem strażaków. Pozostali zostali ewakuowani, ze względu na duże zagrożenie.

– Działania ratownicze prowadzono głównie w obrębie 3. kondygnacji nadziemnej – mówi mł. kpt. Piotr Basarab. – Pożar był rozwinięty. Ogień strawił 5 lokali mieszkalnych. Dwie osoby zostały poszkodowane i zabrane do słupskiego szpitala. Na tę chwilę nie jest znana przyczyna powstania pożaru. Obecnie strażacy dogaszają i sprawdzają pogorzelisko.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama