Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Skrajnie zaniedbał psa! Teraz grozi mu kara więzienia

Policjanci oraz inspektorzy towarzystwa Animals w jednej z miejscowości w gminie Stegna odkryli skrajnie zaniedbanego psa. Właściciel zwierzęcia uważał, że nic się nie stało. Mimo natychmiastowej pomocy weterynaryjnej, czworonoga nie udało się uratować. Jego właściciel odpowie teraz za znęcanie się nad psem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
pies na łańcuchu

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego otrzymali wiadomość od inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals z Elbląga, że w jednej z miejscowości w gminie Stegna przebywa przy budzie skrajnie zaniedbany pies. Leży we własnych odchodach, nie ma siły się poruszać, w dodatku ma dużą narośl, przypominającą guza. 

Skrajnie zaniedbany pies w gminie Stegna. Właściciel tłumaczył, że nic się nie stało

Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Zastali tam wychudzone, przemarznięte i przemoknięte zwierzę, leżące we własnych odchodach. Pies nie miał siły się poruszać, był widocznie chory. W znajdującym się obok domu nie było nikogo. Z uwagi na ciężki stan psa, policjanci zadecydowali o jego natychmiastowym zabraniu do weterynarza. 

Policjanci opublikowali film z tej interwencji. Uwaga, zdjęcia są drastyczne!

Po kilkudziesięciu minutach na miejsce interwencji dotarł właściciel zwierzęcia. 38-letni mężczyzna uważał, że nic się nie stało. Niestety, lekarzom weterynarii nie udało się utrzymać psa przy życiu. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Wybrał się na spacer z psem w Zdunach. Zwierzę zostało postrzelone przez myśliwego

Policjanci wykonali na miejscu oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Zlecono sekcję zwłok psa oraz czynności procesowe, od których uzależnione będą zarzuty, jakie usłyszy właściciel. Postępowanie prowadzone jest w kierunku znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama