Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Łatwiejszy dojazd do Ustki i Słupska

Mieszkańcy kilku miejscowości z gmin Ustka i Słupsk od 1 lutego łatwiej dojadą do głównych miast regionu. PKS Słupsk uruchamia bowiem całoroczne kursy na linii nr 310. – Godziny odjazdów zostały tak przemyślane, by zapewnić wygodny dojazd do szkół i do pracy, zarówno pasażerom zmierzającym do Ustki, jak i do Słupska – mówi prezes PKS Słupsk Tomasz Kowalczyk.
Łatwiejszy dojazd do Ustki i Słupska
Pierwszy kurs linii „310" w środę, 1 lutego o 6.10

Autor: fot. PKS Słupsk

Linia „310" poza sezonem wakacyjnym będzie wykonywała po pięć kursów w każdą stronę. Obsługiwana będzie w dni robocze, od poniedziałku do piątku. Autobusy będą rozpoczynały kursy na Dworcu Autobusowym PKS w Słupsku i będą zabierały pasażerów z Włynkówka, Strzelina, Strzelinka, Gałęzinowa, Charnowa, Zimowisk i Grabna aż do do Węzła Transportowego w Ustce.

- Godziny odjazdów zostały tak przemyślane, by zapewnić wygodny dojazd do szkół i do pracy, zarówno pasażerom zmierzającym do Ustki, jak i do Słupska. Mieliśmy również na uwadze tych, którzy w mieście chcą załatwić np. urzędowe sprawy albo zakupy – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk. I dodaje: – Chcemy walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym na mapie regionu. Cieszymy się, że stała komunikacja autobusowa będzie obsługiwała kolejne miejscowości powiatu – mówi prezes PKS Słupsk Tomasz Kowalczyk.

Dla mieszkańców Charnowa przygotowano dodatkowe usprawnienie: bilet miesięczny do lub z Charnowa wydany na linię „200" będzie obowiązywał także w linii „310" (i na odwrót). Uruchomienie linii „310" możliwe jest dzięki współpracy powiatu słupskiego – z samorządami gminy Ustka i gminy Słupsk i wsparciu Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Pierwszy kurs linii „310" w środę, 1 lutego o 6.10 z Dworca Autobusowego PKS w Słupsku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka