Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Zawsze Pomorze” gra z WOŚP w rytm ludzkiej życzliwości i ofiarności. W niedzielę bądźmy razem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na stałe wpisała się w polski kalendarz i jest ewenementem na skalę świata. Jej twórcy, Jerzemu Owsiakowi, udało się porwać, zachęcić i zarazić pozytywną energią miliony Polaków. Od 31 lat skupia on wokół siebie rzeszę wolontariuszy, ludzi dobrej woli i ofiarodawców, którzy dobrowolnie dają swoje pieniądze na szczytne cele. Z uzbieranych przez WOŚP środków, polskie szpitale, od lat są wyposażane w specjalistyczny sprzęt. I dzięki niemu ratują zdrowie i życie wielu swoich pacjentów: dzieci i dorosłych. Nasza redakcja gra razem z WOŚP.

I powiedzmy to sobie otwarcie, WOŚP wyręcza w ten sposób państwo. Bo, to jaka jest sytuacja polskiej służby zdrowia, każdy, kto choć raz z niej korzystał, wie doskonale. Do tej pory, po 1989 roku żaden rząd nie poradził sobie dostatecznie z organizacją i finansowaniem polskiego systemu ochrony zdrowia.

Dlatego ta wielka akcja społeczna ma głęboki sens. Każdy z nas ma w sobie potrzebę pomagania, chęć bycia dobrym. A każdy najdrobniejszy gest zmienia świat na lepsze! Lepiej ludzi jednoczyć wokół tej pięknej idei, niż do niej zrażać.

Lepiej ludzi jednoczyć wokół tej pięknej idei, niż do niej zrażać. Dlatego nasza redakcja „Zawsze Pomorze”, tak jak roku temu, aktywnie włączyła się w promowanie wydarzeń związanych z WOŚP. A dodatkowo wystawiliśmy na aukcję limitowaną, specjalną okładkę, na której znajdzie się wizerunek zwycięzcy licytacji. Okładka zostanie wykonana autorską techniką cyfrową, „malowaną” przez Krzysztofa Ignatowicza, naszego dyrektora artystycznego.

Mariusz Szmidka / redaktor naczelny Zawsze Pomorze

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 31. finał WOŚP pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich - małych i dużych”. Jego celem jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy, czyli niekontrolowanej, gwałtownej reakcji organizmu na zakażenie.

Tradycyjnie zbiórkę wspierają również aukcje dla orkiestry, w których już teraz można wylicytować spotkania z ciekawymi ludźmi, rejs statkiem, weekend w hotelu, voucher do restauracji, trening wspinaczkowy czy przejażdżkę gondolą. ECS wystawiło na aukcję nietuzinkowy eksponat - kołczan spawaczy z lat 80-tych, na którym swój podpis złożył najsłynniejszy stoczniowy elektryk – Lech Wałęsa.

Nasza redakcja „Zawsze Pomorze”, tak jak roku temu, aktywnie włączyła się w promowanie wydarzeń związanych z WOŚP. A dodatkowo wystawiliśmy na aukcję limitowaną, specjalną okładkę, na której znajdzie się wizerunek zwycięzcy licytacji. Okładka zostanie wykonana autorską techniką cyfrową, „malowaną” przez Krzysztofa Ignatowicza, naszego dyrektora artystycznego. Dodatkowo w tygodniku zamieścimy tekst o zwycięzcy, jego pasji, firmie, instytucji czy klubie. Publikacja ta pojawi się także w naszym portalu „zawszepomorze.pl”! Zachęcam do licytowania!

Oby ta wielka akcja pomocy, prowadzona przez miliony Polaków na całym świecie, zmobilizowała rządzących do skutecznego rozwiązania problemów w służbie zdrowia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama